NBA PLAY-OFF

Atlanta izbacila Boston; u polufinalu je čeka moćni Cleveland

29.04.2016 u 10:00

Atlanta Hawks su eliminirali Boston Celticse i plasirali se u polufinale doigravanja Istočne konferencije s rezultatom 4-2 u seriji nakon što su sinoć u šestoj utakmici prvog kruga slavili sa 104-92.

Paul Millsap je za pobjedu zabio 17 koševa uz osam skokova, a Al Horford i Kent Bazemore svaki po 15. Atlanta je u jednom trenutku utakmice u drugom poluvremenu vodila sa čak 28 koševa.

Kyle Korver je postigao 14 pogodaka, Jeff Teague 11 za Atlantu koja će u polufinalu igrati protiv Cleveland Cavaliersa, a prva je utakmica na rasporedu u ponedjeljak u Quicken Loans Areni.

Hawks su izgubili sve tri zadnje utakmice od Cavaliersa u regularnom dijelu sezone.

Isaiah Thomas je predvodio Boston upisavši double-double sa 25 pogodaka i 10 asistencija. Joe Crowder je utakmicu završio sa 15 pogodaka, a Marcus Smart i Jonas Jerebko sa 13 za Celticse.

Boston je imao šut iz igre 36.2 posto, a u cijeloj je seriji bio ograničen na 38.4 posto.

Hawks su nadigrali Celtics sa 39-26 u trećoj četvrtini i vodili su sa 89-61 nešto manje od deset minuta do kraja, ali su se Celtics "probudili" i došli na 96-86 minutu i pol prije kraja.