ČEDESAN DOSEG

Warriorsi izjednačili rekord Jordanovih Bullsa star 20 godina!

04.03.2016 u 10:39

Golden State Warriorsi, aktualni NBA prvaci, uspjeli su dostići rekord Jordanovih Chicago Bullsa iz sezone 1995/96. Od 44 uzastopne domaće pobjede čime su se upisali u povijesne knjige. Uzgred rečeno ovo je bila 55. pobjeda Warriorsa u 60 utakmica...

No, treba reći kako su Warriors taj doseg postigli pred svojim navijačima u Oaklandu protiv jedne od boljih momčadi Zapadne konferencije Oklahoma City Thundera koje su nadigrali 121:106 uz 33 koša Stephena Curryja.

'To je čudesan doseg. To je također i veliki kompliment za nas kao momčad, za naš stručni stožer i naravno za naše navijače koji su stvorili u ovoj dvorani atmosferu koja nam daje veliku prednost kod kuće', kazao je nakon utakmice Curry koji je trice gađao za njega skromnih 5-15, ali je uz to bio raspoložen za nadigravanje i 'lude0 driblinge kojima je izluđivao protivnike.

Zadnji poraz Golden Statea u Oracle Areni dogodio se 27. siječnja 2015. (113:111 nakon produžetka od Chicaga) i u slučaju da pobijedi u ponedjeljak Orlando, Golden State će držati rekorda s najviše pobjeda na domaćem terenu.

Kod Thundera, kojem je ovo treći poraz od Warriorsa u tri utakmice, najbolji je bio Kevin Durant sa 32 pogotka, Russell Westbrook je ubacio 22, a Serge Ibaka 20. Klay Thompson je dodao 21 koš za Warriorse.

Warriorsi su gubili 80:71 na polovici treće četvrtine, a onda su smanjili razliku na jedan koš i poveli na početku zadnje četvrtine. S četiri igrača iz prve petorke na klupi, Golden State je zabio prvih sedam koševa na početku zadnje četvrtine među kojima je bila trica Mareesea Speightsa za vodstvo od šest koševa.

Tako su Warriorsi izjednačili rekord Chicago Bullsa star 20 godina. Bullsi, za koje je tada igrao naš Toni Kukoč, su od 30.3.1995. do 4.4.1996. upisali 44 pobjede u nizu uz dodatak kako su sezonu završili s rekordnim omjerom 72-10. Nakon što su Warriorsi, koje s klupe vodi bivši igrač tih Bullsa Steve Kerr, izjednačili rekord Bullsa sada se mnogi pitaju hoće li uspjeti do kraja sezone upisati 73 pobjede?

12. New Orleans 60 23 37
13. Minnesota 61 19 42