EKSPLOZIJA HRVATA

Pogledajte kako je Hezonja razbio Bullse; najbolja NBA partija!

03.03.2016 u 08:56

Mladi hrvatski košarkaški reprezentativac, 21-godišnji Mario Hezonja odigrao je najbolju utakmicu u svojoj karijeri u NBA-u postigavši 21 koš šut za dva 6-10, trica 3-7) uz pet skokova i dvije asistencije u 102:89 pobjedi Orlando Magica protiv šesterostrukih Chicago Bullsa. Nakon utakmice njegovu je igru posebno pohvalio trener Scott Skiles

Dubrovčanin Mario Hezonja je treći puta u nizu (Fouriner je ozlijeđen) započeo utakmicu u početnoj petorci Magica te je na terenu proveo čak 37:09 minuta, najviše u karijeri.

Posebno je Hezonju, koji je na NBA draftu izabran kao 5. u prvoj rundi, nakon utakmice pohvalio trener Scott Skiles.

'Ovo je definitivno velik korak prema naprijed. Kada je Mario u pitanju ovo je, ukupno gledajući, njegova najbolja defenzivna partija', kratko je kazao Skiles.

Dodajmo kako Hezonja nije izgubio niti jednu loptu na utakmici, a svojim šutem i nekoliko ulaska pod koš (jednom je silovito zakucao!) bio je nezaustavljiv u napadu:

'Bilo je dobro, pogotovo jer smo pobijedili, ali moram reći kako nikad nisam zadovoljan svojom individualnom igrom. Napravio sam neke pogreške u prvom poluvremenu, ali u drugoj smo odigrali s puno više energije', kazao je Hezonja.

Tako ispada kako je Hezonja s Jordanovim brojem 23 na leđima odigrao svoju najbolju utakmicu protiv Chicago Bullsa, momčadi koju je Michael Jordan odveo do šest titula NBA prvaka.

Najefikasniji kod Orlanda, koji je sada 11. u istočnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 27-33, bio je Crnogorac Nikola Vučević sa 24 ubačaja, dok je Bullse, koji su četvrtim porazom zaredom pali na diobu devetog mjesta na Istoku s omjerom 30-30 najefikasniji bio Derrick Rose sa 16 poena.

U videoprilogu pogledajte kako je Hezonja razbio obranu Bullsa!

12. New Orleans 59 23 36
13. Minnesota 61 19 42