NBA ALL-STAR 2016.

Hezonja blizu triple-doublea; leteći LaVine oduševio Toronto

Na 65. po redu All-Star vikendu, koji se od 12. do 14. veljače održava u Torontu, petak je bio rezerviran za utakmicu selekcije 'Svijeta' i SAD-a sastavljenu od najboljih 20 igrača prve i druge godine u NBA-u. Za selekciju 'Svijeta' nastupila su i dva hrvatska košarkaša Bojan Bogdanović (Brookyn Nets) i Mario Hezonja (Orlando Magic), a na kraju je nakon zanimljive završnice slavila selekcija SAD-a 157:154

U utakmici bez obrana koja se igra vremenski identično kao na sveučilištu, dva puta po dvadeset minuta, mladi NBA košarkaši oduševili su atraktivnim potezima 18.298 gledatelja u Air Canada Centeru.

Vrlo dobar dojam ostavili su i hrvatski košarkaši. Kao član startne petorke Bojan Bogdanović za 16 minuta ubacio je šest koševa te po dva skoka i asista, a razigrani Mario Hezonja upisao je za 23:31 minutu provedenu na parketu double-double učinak od 19 koševa i 10 skokova, a uz to je imao i sedam asistencija, a da je igrao koju minutu više, možda bi ostvario i triple-double učinak. U prvom poluvremenu, koje je dobila selekcija SAD-a 88:79, Hezonja je za 11 minuta upisao 16 koševa uz nekoliko atraktivnih poteza (uključujući fantastičnu blokadu) zbog čega ga je publika nagradila ovacijama. Njegovo silovito zakucavanje jednom rukom pogledajte OVDJE

'Bila je OK utakmica, izgubili smo što nije OK, ali sve u svemu super je osjetiti i vidjeti izbliza i pravi All-Star te, naravno, sve što donosi All-Star vikend', kratko nam je kazao Hezonja koji je cijelo vrijeme znao kako je vrlo blizu svog prvog triple-double učinka...
Naravno, najviše ovacija publike zaslužio je domaći dečko iz Toronta Andrew Wiggins, zvijezda Minnesote i naravno novi vođa kanadske reprezentacije. S nekoliko atraktivnih poteza Wiggins, Mudiay, Hezonja, Powell i društvo podigli su gledatelje na noge.

'U pravom smislu je ovo bila ekshibicijska utakmica, što govori i rezultat, odnosno, velik broj poena. Bilo je nekoliko dobrih poteza i publika je stvarno mogla uživati u predstavi', kazao nam je nakon utakmice Bogdanović.

Iznenađujuće puno navijača u publici je imao i 20-godišnji Latvijac Kristpas Porzingis, mlada zvijezda New York Knicksa. Utakmicu je završio s 30 koševa (trice 5-7), a 30 koševa upisao je i dečko iz Zaira Mudiay te je uz to imao i 10 asistencija.

U drugom poluvremenu Hezonja je većinom promašivao uključujući ijedno alley-oop zakucavanje, ali su Mudiay, Wiggins i Porzingis doveli svoju momčad na rub pobjede.

Za najkorisnijeg igrača ovog spektakla tzv. 'mladih nada' proglašen je Zach LaVine koji je ubacio 30 koševa (nekoliko sjajnih zakucavanja), a uz to je upisao sedam skokova i četiri asistencija. To je svakako bila najbolja najava za subotnji spektakl u kojem upravo LaVine braniti titulu pobjednika u zakucavanjima...