RUDEŽ BEZ KOŠA

Bogdanoviću devet koševa, Brooklyn opet izgubio

07.02.2016 u 11:19

Bojan Bogdanović je sinoć u porazu Brooklyn Netsa od najgore momčadi NBA Philadelphia 76ersa zabio 9 koševa, dok su Minnesota Timberwolves slavili nad Chicago Bullsima, a Damjan Rudež je u nešto više od 13 minuta ostao bez pogotka.

Philadelphia 76ers su sa 103-98 pobijedili Brooklyn Netse, a do pobjede ih je odveo Jahlil Okafor koji je zabio 22 koša uz 17 skokova. Pomogli su mu Nerlens Noel sa 18 pogodaka i T.J. McConnell sa 17.

Philadelphia sada ima omjer pobjeda i poraza 8-43. Kod Brooklyna je najučinkovitiji bio Thaddeus Young sa 22 postignutih pogodaka, sve u drugom poluvremenu, i 10 skokova, a Brook Lopez je dodao 17. Bojan Bogdanović je odigrao 22:59 minuta i osim devet koševa dodao tri skoka i jednu asistenciju. Netsi su gubili sa 15 razlike u prvom poluvremenu i na početku zadnje četvrtine rezultat je bio 69-64 za 76erse. Trećom tricom Markela Browna 6:59 minuta do kraja Brooklyn je došao do svog najvećeg vodstva od 86-81, ali su onda 76ers-i zabili osam koševa za vodstvo od 89-88 4:44 minute do kraja. Philadelphia je imala prednost od jednog koša i 1:16 minuta do kraja (97-96). Nakon toga su igrači obje momčadi promašili šuteve iz igre prije nego je McConnell ukrao loptu 30 sekundi do kraja i dobacio je Noelu koji je zakucao za 99-96.

Minnesota Timberwolves su sa 112-105 pobijedili Chicago Bullse koji su igrali bez ozlijeđenog Jimmyja Butlera. Andrew Wiggins je zabio šest od ukupno 21 koša u zadnjih 90 sekundi i Minnesota je zaključila utakmicu serijom od 12-0 koja joj je donijela pobjedu. Wolves su gubili pet koševa 2:30 do kraja prije nego su krenuli u seriju. Najbolji strijelac Minnesote bio je Karl-Anthony Towns koji je zabio 26 koševa uz 17 skokova, Gorgui Dieng je dodao 24 koševa, 13 skokova i sedam asistencija. Damjan Rudež koji je odigrao 13:39 minuta nije zbaio ni jedan koš, ali je ugrabio dva skoka. Pau Gasol je predvodio Bullse sa 25 pogodaka i osam skokova, Derrick Rose je ubacio 18 uz 10 asistencija i pet skokova.

Golden State Warriors su sinoć ostvarili 41. pobjedu u regularnom dijelu sezone, slaveći sa 116-108 protiv Oklahoma City Thundera, a Stephen Curry je zabio 26 koševa. Curry je zabio tri koša i asietirao je kod dva pogotka u završnoj seriji od 12-4 koja je dovela Warriorse (46-4) do devete uzastopne pobjede čime su se izjednačili s najboljim rezultatom u 50 utakmica iz sezone 1966./67. kojeg drže Philadelphia 76. Harrison Barnes je dodao 19 koševa, a Klay Thompson 18 za Golden State. Oklahoma City je poražen unatoč 40 pogodaka Kevina Duranta koji je ugrabio i 14 skokova. Russell Westbrook je ubacio 27 koševa uz 12 asistencija za Thunder.

12. New Orleans 50 18 32
13. Minnesota 52 16 36