EUROLIGA

Cibona nakon dva kola u minusu 67 koševa

29.10.2009 u 21:52

Nakon debakla u prvom kolu protiv Montepaschija (-45), Cibona je večeras imala jednako teško gostovanje u Barceloni. Strahovalo se od sličnog 'potopa', a taj se strah na kraju pokazao opravdanim. Cibona je u Blaugrani pretrpjela poraz od 81:59, to jest 22 koša razlike

S obzirom na poraz u prvom kolu protiv Montepaschija od 45 koševa razlike, onda večerašnji poraz od Barcelone 81:59 (16:13, 23:14, 25:14, 17:18), sa 22 koša razlike, izgleda kao veliki napredak. Tim prije što nitko, pa ni najveći optimisti, nisu Ciboni davali ikakve izglede protiv katalonske momčadi. Nažalost, Cibona, uzdrmana i financijskim poteškoćama, barem zasad nije konkurentna na ovoj razini natjecanja.

Cibona je u utakmicu ušla vrlo dobro i povela sa 6:0. Međutim, serijom 11:0 Barcelona je stavila stvari na svoje mjesto. Ipak, već se tada strahovalo od novog potopa, ali cibosi su do sredine druge četvrtine, točnije do 16. minute uspijevali održavati zaostatak i do 'minus četiri' (27:23, 29:25). Tada je uslijedila nova serija domaćih, a Barcelona je povela sa 37:25. Naravno, nakon takvog zaostatka 'vukovi' se više nisu mogli vratiti.

U trećoj četvrtini ta se prednost domaćih samo povećavala, a vrhunac je bio ubačaj Rubija za 64:41, odnosno plus 23. U posljednjih deset minuta Cibona je napokon odigrala nešto bolje, iako se to može i pripisati opuštanju domaćina, pa je tu dionicu čak i dobila s jednim košem.

Najefikasniji igrač domaćih bio je Juan Carlos Navarro sa 20 koševa, a dobro ga je pratio Terence Morris (15 koševa), uz nevjerojatan postotak šuta. Za 'dvicu' je gađao 5-5, za 'tricu' 1-2, a sa crte slobodnih bacanja 2-2.

Kod cibosa tek su dva igrača vrijedna spomena - Marko Tomas (16 koševa) i Jamont Gordon (12 koševa).

U drugoj utakmici ove skupine Montepaschi je u Sieni svladao Žalgiris sa 84:64 (48:30).