U ŽIVOTNOJ FORMI

Uništio derbi: Bilan 'rasturio' Cibonu, Cedevita na vrhu

22.12.2015 u 20:54

Cedevita je kao nominalni gost u Draženovom domu svladala Cibonu rezultatom 81:69, a dilema oko najkorisnijeg igrača susreta nije bilo niti u natruhama

Cedevita je nakon povijesnog plasman u drugi krug Eurolige i na regionalnom planu nastavila graditi put ka uspjehu. U susretu 16. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je svladala Cibonu sa 81-69 (27-12, 21-17, 14-18, 19-22).

Cedevita je svoju devetu uzastopnu pobjedu u ABA ligi praktički osigurala već u prvoj četvrtini koju je zaključila serijom 16-2 kojom je povela sa 27-12. U nastavku dvoboja Cibona je nekoliko puta zaprijetila smanjenjem na 10-ak razlike, ali svaki put uslijedilo je nekoliko pogođenih šutova igrača Cedevite za održavanje uvjerljive prednosti.

Odličan je u sastavu Cedevite bio Miro Bilan sa 25 koševa, dok je najefikasniji kod Cibone bio Ante Žižić, koji se vratio na teren nakon više od mjesec dana izbivanja zbog loma vilice, sa 13 pogodaka. Bilan je odigrao fantastično prvo poluvrijeme u kojemu je za 16 minuta već bio upisao 19 koševa (šut 8/9) i šest skokova. Sjajni Šibenčanin do kraja dvoboja je samo potvrdio da je trenutno najbolji igrač lige. Privremeno na vrhu poretka je i njegova Cedevita, barem dok Budućnost ne odigra svoj dvoboj protiv Mega Leksa.