ABA LIGA

Cedevita u tijesnom okršaju slomila Partizan

29.11.2015 u 21:17

U derbiju 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u dvorani II Doma sportova pobijedila Partizan 75-72 probivši se na prvo mjesto ljestvice.

Za momčad Veljka Mršića bila je to deveta pobjeda u zadnjih 10 susreta u svim natjecanjima.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i veći dio prvog poluvremena je bio u vodstvu. Gosti su u prvoj četvrtini imali i devet koševa prednosti (23-14). Cedevita je do kraja četvrtine smanjila na 17-23, a na otvaranju druge dionice uspjela je izjednačiti rezultat (25-25). Partizan tada radi seriju 7-0 i ponovo dolazi do osjetne prednost. Cedevita se još jednom vratila i do poluvremena je smanjila na koš zaostatka (35-36). U trećoj četvrtini hrvatski prvak je okrenuo rezultat, poveo 47-44, no gosti iz Beograda su do kraja četvrtine serijom 8-2 ponovo prešli u vodstvo.

Cedevita je u zadnju dionicu igre ušla serijom 5-0 i obranivši koš u prve tri minute. Šest minuta prije kraja hrvatska momčad je imala do tada najvećih plus četiri (58-54), a pet minuta prije kraja i sedam koševa prednosti (63-56). Partizan se vratio serijom 8-0 i dvije i pol minute prije kraja gosti su poveli 64-63. U posljednje dvije minute gledali smo neizvjesnu završnicu, a 46 sekundi prije kraja utakmice rezultat je bio 71-71. Gosti su tada promašili napad, a Pullen je s dva slobodna bacanja 11 sekundi prije kraja doveo Cedevitu u prednost 73-71. Šest sekundi prije kraja utakmice priliku za novo izjednačenje je imao Anđušić, no realizirao je samo jedno slobodno bacanje. Pullen je potom realizirao jedno bacanje za vodstvo Cedevite 74-72, no domaćin je uhvatio loptu za nova dva bacanja od kojih je Babić pogodio samo jedno za 75-72 dvije sekunde prije kraja. U preostalom vremenu Partizan je uspio pucati po košu, ali ne i pogoditi.

Cedevitu su do pobjede predvodili Miro Bilan sa 13 koševa i četiri skoka, Jacob Pullen je zabio 12, Henry Walker 11, a James White i Luka Babić po devet koševa. Kod Partizana najefikasniji su bili Andrew Jones sa 21 košem i četiri skoka, dok je Čedomir Vitkovac dodao 10 koševa.

Preostala dva hrvatska predstavnika u regionalnoj ligi Cibona i Zadar igrat će sutra. Cibona gostuje u Beogradu kod Crvene zvezde, dok će Zadar ugostiti Igokeu.

Na ljestvici vode Cedevita (21) i Mega Leks (21), a Budućnost je treća sa 20 bodova.