NBA LIGA

Derrick Rose s maskom na licu odveo Bullse do pobjede

06.11.2015 u 10:48

Chicago Bullsi su stigli do četvrte ovosezonske pobjede nakon što su na svom terenu svladali Oklahoma City sa 104-98, ponajviše zahvaljujući nekadašnjem najmlađem MVP-u lige Derricku Roseu koji je usprkos maski na licu ubacio 29 koševa.

Chicago je u posljednjoj četvrtini umalo dopustio gostima da se vrate nakon deset poena zaostatka, ali je u neizvjesnoj završnici Rose pogodio dva šuta kojima je osigurao pobjedu svojoj momčadi. Uz 29 koševa razigravač Bullsa podijelio je i sedam asistencija. Jimmy Butler je postigao 26 poena, a Pau Gasol završio s 11 koševa i 10 skokova.

Kevin Durant je bio najbolji igrač Thundera s 33 koša, šest skokova i pet asistencija. Russell Westbrook je ubacio 20 koševa uz 10 asistencija, a Serge Ibaka postigao 17 poena. Igračima Oklahome ovo je bila četvrta utakmica u posljednjih pet dana, a nakon što su u sezonu ušli s tri pobjede, u Chicagu su doživjeli treći uzastopni poraz.

Za razliku od njih Charlotte Hornetsi su nakon tri uvodna poraza došli do druge uzastopne pobjede. Nakon uvjerljive domaće predstave protiv Chicaga (130-105), Hornetsi su prvi put nakon 1998. godine stigli do pobjede u Dallasu (108-94).

Centar Al Jefferson ubacio je 31 koš uz devet skokova, Marvin Williams je uz 17 poena imao i 12 skokova, a Jeremy Lamb je u pobjedu Hornetsa ugradio 16 koševa. Deron Williams je predvodio strijelce Dallasa s 15 koševa, a po 14 su ubacili Dirk Nowitzki, Zaza Pachulia i Dwight Powell.

Gostujuću pobjedu ostvarili su i košarkaši Miamija koji su slavili u Minneapolisu s 96-84, a identičnim je rezultatom i Utah slavila u Denveru. Miami je do pobjede vodio Dwayne Wade s 25 koševa, a slovenski reprezentativac Goran Dragić ubacio je 18 poena, dok je Chris Bosh uz 16 koševa imao i 12 skokova. Minnesoti je nedostajao učinak igrača iz početne petorke koja je zajedno ubacila samo 29 poena. Damjan Rudež je dobio dvije i pol minute, ali je uspio samo napraviti jedan prekršaj i izgubiti jednu loptu.