NBA LIGA

Tri Hrvata u akciji; bljesak Hezonje, Bogdanović solidan, Rudež slavio

29.10.2015 u 10:38

U noći sa srijede na četvrtak u NBA ligi je odigrano čak 14 utakmica, a čak su tri hrvatska košarkaša bila u akciji; Bojan Bogdanović, Mario Hezonja i Damjan Rudež su odigrali prve službene utakmice u NBA-u, a pobjedu je odnio jedino Rudežova Minnesota Timberwolves.

Bojan Bogdanović je imao najveću minutažu sinoć. On je u porazu Brooklyn Netsa od 100:115 od Chicago Bullsa odigrao 28 minuta i 44 sekunde i u tom je vremenu zabio devet koševa, uz jednu asistenciju i jedan skok. Mario Hezonja je uz nešto manju minutažu - 25:16 minuta - zabio 11 koševa uz tri skoka i dvije asistencije također u porazu Orlando Magica od 87:88 od Washington Wizzardsa. Damjan Rudež je u pobjedi Minnesota Timberwolvesa protiv LA Lakersa od 112:111 na terenu proveo 4:32 minute i zabio dva koša te upisao jedan skok.

Brooklyn Netsi su izgubili od Chicago Bullsa sa 100:115. Najbolji strijelac Chicaga bio je Jimmy Butler sa 24 pogodaka, Nikola Mirotić je ubacio 18 u drugoj uzastopnoj pobjedi Chicaga na početku sezone. Pau Gasol je dodao 16 pogodaka, a Derrick Rose 15 za Bullse koji su rano stvorili prednost, onda izgubili većinu ne igrajući obranu u drugoj četvrtini i odna se opet sabrali u trećoj. Kod Brooklyna Brook Lopez je bio najučinkovitiji sa 26 koševa, a Andrea Bargnani je zabio 17. Netsi su otvorili svoju 40. sezonu u NBA zaostavši odmah na počeku 7-0 nakon čega su cijelu utakmicu lovili razliku. Promašili su devet pokušaja trica.

U u prvoj utakmici nakon smrti trenera Flipa Saundersa Minnesota Timberwolvesi su sa 112-111 pobijedili LA Lakerse, a Ricky Rubio je zabio 28 koševa, najviše u karijeri, uz 14 asistencija i Timberwolvesi su uspjeli nadoknaditi razliku od 16 koševa u drugom poluvremenu. Kada je Lou Williams promašio koš uz zvuk sirene za kraj, igrači Minnesote su se zagrlili slaveći pobjedu. Kevin Marti je ubacio 23 koša za Timberwolvese koji su oprije tri dana izgubili trenera Saundersa.

Minnesota je vodila 111-102 nešto više od dvije minute do kraja, ali su Lakersi napravili seriju od 9-1. Williams je pogodio tricu 31 sekundu do kraja i smanjio prednost Minnesote na jedan koš.

Kevin Garnett je sinoć, na početku svoje 21. godine u NBA-u, zabio četiri koša uz sedam skokova za Minnesotu, postavši tako tek treći košarkaš koji je igrao tako dugo u ligi. Garnet,a je Saunders nagovorio prošle sezone da se vrati u Minnesotu.

Kobe Bryant je u svojoj prvoj utakmici od siječnja zabio 24 koša, ali je promašio zadnjih osam šuteva dok se Minnesota sabirala. To mu je 20. sezona u Lakersima čime je srušio rekord Johna Stocktona koji je do sada bio košarkaš s najviše godina provedenih u jednoj momčadi NBA. Williams je dodao 21 koš u svojoj prvoj utakmici za Los Angeles. Julius Randle se vratio u prvu momčad Lakersa sa 15 pogodaka i 11 skokova. Prošle je sezone 7. pick slomio nogu na početku sezone i propustio tako ostatak.