POČELA FINALNA SERIJA

Cedevita s 35 koševa razlike pregazila Cibonu

02.06.2015 u 19:43

Pobjedom 101:66 u prvoj utakmici finalne serije, Cedevita je potvrdila staus favorita protiv Cibone. Sljedeća utakmica finalne serije, u kojoj je domaćin Cibona, na rasporedu je u subotu

Anemično i napadački konfuzno Cibonino otvaranje Cedevita je iskoristila za početnih 13:0 u 4. minuti. Ulaskom Gabrića i spuštanjem petorke, Rimčeva momčad dobila je na agresivnosti, a i napadačka igra je dobila smisao, pa je Cibona za manje od dvije minute uspjela smanjiti zaostatak na -4 (11:15).

Nako što se Cedevita opet odvojila na +8 (21-13), gostujuća momčad je u 8. minuti stigla do jedinog izjednačenja na utakmici (21:21). Sa završnih 6-0 Cedevita je nakon prve četvrtine vodila 27:21.

Do 15. minute trajala je neizvjesnost (33:27), a onda se u pet minuta dogodio Cibonin rezultatski slom. Cedevita je u tom razdoblju napravila 17:3 i na poluvrijeme otišla s okruglih +20 (50-30). Do izražaja je došao veći izbor igrača Veljka Mršića, a u Ciboninoj se igri posebno osjetio nedostatak Ante Žižića u reketu.

Gosti su to pokušali prikriti kombiniranom zonskom obranom, što je ostavilo previše prostora Cedevitinim vanjskim igračima koji su pogodili osam trica iz 19 pokušaja. S druga strane, Cibonini su igrači pogodili tek tri trice iz 17 šuteva. Cedevita je u prvom poluvremenu nadskakala Cibonu s čak 28-12.

Za rutiniranu i daleko kvalitetniju momčad Cedevite drugo je poluvrijeme bilo samo formalnost. Nastavili su u istom ritmu lomiti Cibonu pa su posljednjih deset minuta dočekali s +29 (78:49), što je otvorilo prostor Mršiću za odmaranje glavnih igrača te otvaranje minutaže za one koji su prve tri četvrtine odgledali s klupe, Lovri Mazalinu i Anti Delašu. I Rimac je odgovorio ubacivši Uljarevića i Skoknu pa je Cibona, na radost njezinih navijača, s juniorskom petorkom (Gabrić, Slavica, Zubac) uspjela napraviti seriju 7:0 i smanjiti zaostatak na ispod 30 poena (91:64) kad se činilo da bi Cedevita mogla otići i na preko 40 koševa viška. Domaći su ipak završili na +35 (101-66).

Cedevita je imala petoricu dvoznamenkastih strijelaca koje su predvodili Tomas sa 16 i Zubčić s 12 poena. Siriščević s 19 koševa i Gabrić s 13 bili su najbolji strijelci Cibone.

Druga utakmica finalne serije na rasporedu je u subotu, 6. lipnja, a igrat će se u KC D. Petrović (18,05 sati).

CEDEVITA – CIBONA 101:66 (27:21, 23:9, 28:19, 23:17)

Zagreb. Mala dvorana Doma sportova. Gledatelja: 1212.

Suci: Radović (Dubrovnik), Herceg (Zabok) i Hordov (Zadar).

CEDEVITA: Mazalin 6, Zubčić 12, Barać 5, Pilepić 10, Babić 11, A. Delaš 2, Žganec 4, Bilan 9, Gordić 8, Ukić 11, Tomas 16, Arapović 7
CIBONA: Kus, Krušlin 1, Skokna 5, Uljarević 1, Rozić 8, Jagodić-Kuridža 9, Slavica 2, Siriščević 19, Zubac 5, Gabrić 13, Ilievski 3