PH U KOŠARCI

Kvarner svladao Zadar i velikim korakom ide k doigravanju

21.04.2015 u 21:47

U prvom susretu sedmog kola Lige za prvaka košarkaši Kvarner 2010 su u Centru Zamet pobijedili Zadar 86:85 ostvarivši veliki korak prema doigravanju za prvaka.

Nakon izjednačene prve četvrtine (18-18), Zadar je u iduće dvije dionice bio bolji. U pojedinim trenucima Zadrani su imali i po 12 koševa prednosti (38-26, 48-36). U posljednju četvrtinu ušlo se s vodstvom gostiju 62-59, no Kvarner je četiri minute prije kraja uspio izjednačiti (70-70), a potom i povesti (75-74). U samoj završnici domaćin je uspio obraniti vodstvo i nakon dvije godine uspio pobijediti jednog regionalnog ligaša.

Riječki sastav su do pobjede predvodili Mauro Veljačić sa 19 koševa, tri asistencije i šest ukradenih lopti, Dino Cinac sa 17 koševa i 11 skokova, te Siniša Štemberger sa 17 koševa. Kod Zadra najefikasniji su bili Ive Ivanov sa 25 koševa i sedam skokova, te Henrik Širko sa 22 koša i

U srijedu se sastaju Alkar - Cibona, te Zabok - Šibenik. Utakmica između Zagreba i Cedevite je odgođena zbog Cedevitinih obveza u ABA ligi.

Na ljestvici vodi Cibona sa šest pobjeda, Cedevita i Zagreb imaju po pet pobjeda i poraz, Kvarner 2010 četiri pobjede i tri poraza, a Zadar tri pobjede i četiri poraza. Slijede Šibenik (1-5), Zabok (1-5) i Alkar (0-6).