DOMAĆE POBJEDE

Ciboni derbi i vrh, 'mravima' drama i nada

14.04.2015 u 22:09

Tijekom srijede su odigrana dva dvoboja Hrvatske košarkaške lige za prvaka, a oba zagrebačka domaćina nastavila su sjajan rezultatski niz

U derbiju kola Cibona je u Draženovom domu svladala Zadar sa 78:67 i nastavila svoj savršeni učinak i nakon pet odigranih dvoboja. Zadrani su 'skupo prodali kožu', no sjajan učinak iz prvog poluvremena nisu uspjeli produljiti na čitav susret i Cibonina individualna kvaliteta donijela je u završnici ipak očekivani ishod.

Vodili su Zadrani na poluvremenu s deset koševa razlike, i zadržali prednost do četiri minute prije kraja, no dva uzastopna polaganja mladog Žižića i trica prekaljenog šutera Ilievskog prelomili su dvoboj i donijeli pobjedu Ciboni. U domaćim redovima briljirao je Jagodić Kuridža s  27 koševa i sedam skokova, a dobro su ga pratili Ilievski sa 16 koševa i Ante Toni Žižić koji je upisao 14 koševa i 12 skokova. Među zadranima jedino je Ive Ivanov (14) zabio više od 10 koševa.

U Trnskom je Zagreb daleko teže od oečkivanog svladao Zabok i ostao s tek jednim porazom nakon pet utakmica. Momčad Danijela Jusup slavila je s konačnih 91:88 nakon produžetka, a 'mrave' je predvodio zadarski četverac. Marino Šarlija upisao je 20 koševa i sedam skokova, Jakov Vladović 22, pet skokova i sedam dodavanja, Ivan Batur 19, a Pavle Marčinković 15 koševa. Zabok je predvodio centar Filip Bundović s 22 koša i 10 skokova.