NBA

Rudežovi Pacersi na '+23', Bogdanović i Netsi na '-24'

05.03.2015 u 08:15

Košarkaši Indiane svladali su na svom parketu New York sa 105:82, dok su njihovi konkurenti za mjesto u doigravanju Brooklyn Netsi uvjerljivo poraženi na domaćem terenu od Charlottea s 91:115.

Indiana je odigrala najefikasnije poluvrijeme u ovoj sezoni i već nakon prve 24 minute vodila sa 65:41 protiv očajnih Knicksa. Takva je prednost i odnos snaga na terenu omogućio treneru Pacersa Franku Vogelu da raspodijeli minutažu među igračima pa je profitirao i hrvatski reprezentativac Damjan Rudež koji je u igri proveo cijelu posljednju četvrtinu te za gotovo 18 minuta na parketu (17:58) ubacio šest poena (trice 2/3) uz dva skoka.

Domaće strijelce predvodio je s 21 poenom George Hill koji je podijelio i šest asitencija. Rodney Stuckey je ubacio 17 koševa, a C. J. Miles 16. Vogel je na ovoj utakmici odmarao prvog centra Roya Hibberta pa je u početnoj petorci bio francuski reprezentativac Ian Mahinmi (šest koševa, osam skokova). Kod gostiju je najbolji bio Talijan Andrea Bargnani s 25 poena.

Bojan Bogdanović
je s 11 koševa i pet skokova bio jedan od najboljih igrača Netsa u srazu sa Charlotte Hornetsima, ali to je bila večer koju će hrvatski reprezentativac željeti što prije zaboraviti. Domaći poraz 91-115 možda će se pokazati vrlo skupim u neizvjesnoj utrci za doigravanje na Istoku, u kojoj Charlotte (26-33) sad drži sedmo mjesto s istim učinkom kakav ima i osmoplasirani Miami (26-33), dok Indiana (26-34) na devetom mjestu ima poraz više, a deseti Brooklyn (25-34) i pobjedu manje. U konkurenciji za doigravanje još su dva kluba: Boston (24-35) i Detroit (23-37). U više od 20 utakmica, koliko im je ostalo do kraja regularnog dijela sezone, svašta se još može dogoditi.

Netsi su protiv Hornetsa pogodili samo tri trice iz 16 pokušaja (18,8 posto) i imali su 11 skokova manje od suparnika. Osim Bogdanovića, samo su još Deron Williams (12 koševa) i Mason Plumlee (11 poena) imali dvoznamenkasti učinak. Goste su s 19 koševa predvodili Al Jefferson i Gerald Henderson, Marvin Williams je ubacio 18, a Mo Williams završio dvoboj s 14 poena i 14 asistencija.

Važnu gostujuću pobjedu u borbi za drugo mjesto na Istoku ostvario je Cleveland u Torontu (120:112). LeBron James je bio na 29 koševa i 14 asistencija, Kevin Love je ubacio 22 poena uz 10 skokova, a Kyrie Irving se zaustavio na 26 koševa i osam asistencija, a kad se pridodaju J. R. Smith (15 koševa) i James Jones (14 poena), onda Cavsi ne mogu izgubiti. Imali su i Raptorsi raspoložen trojac u Louu Williamsu (26 koševa), Jonasu Valančiunasu (26 poena, 11 skokova) i DeMaru DeRozanu (25 koševa), ali to nije bilo dovoljno za 39. pobjedu Toronta (38-23) u sezoni. Do nje je stigao Cleveland (39-24) i sada ima samo jedan poraz više od drugoplasiranog Chicaga (38-23).

NBA liga

Oklahoma City - Philadelphia 123:118 pr.

14. L.A. Lakers 60 16 44
15. Minnesota 60 13 47