RASPUCANI HRVAT

Zagrepčanin Rudež odveo Indianu do pobjede uz učinak karijere!

26.01.2015 u 08:45

U nedjelju je u NBA ligi odigrano 11 utakmica, među kojima je i ona u kojoj su Indiana Pacersi nadigrali u gostima Orlando Magic 106:99 uz učinak karijere hrvatskog košarkaša Damjana Rudeža koji je sa 18 koševa bio tvorac pobjede

Od svojih 18 koševa 28-godišnji Zagrpčanin Rudež čak je 16 ubacio u posljednjoj četvrtini, kada je njegova momčad bila u minusu (gubili su 88:79 prije serije Rudeža!). U posljednjih 12 minuta Rudež je ubacio četiri trice te je tako bio jedan od najzaslužnijih što su Pacersi (score 16-30) prekinuli niz od sedam uzastopnih poraza.

'Gubili smo u zadnjoj četvrtini i nismo se željeli pomiriti s time da ćemo izgubiti još jednu utakmicu te nismo klonuti duhom. Nastavili smo razgovarati, pogotovo o obrani i ostali smo agresivni. Šutevi su počeli ulaziti i dobili smo samopouzdanje. Kada smo napokon poveli, pomislili smo: Ovo ne smijemo ispustiti', kazao je nakon utakmice Rudež koji je za 29 minuta imao šut iz igre 7-10 (trice 4-7), a uz to je upisao tri skoka te po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Sve koševe Rudeža protiv Orlanda pogledajte OVDJE.

Najefikasniji igrač Pacersa bio je veteran David West sa 20 koševa, dok je kod Orlanda najbolji bio Crnogorac Nikola Vučević sa 27 koševa i 7 skokova.

Momčad Atlanta Hawksa nadigrala je sa 112:100 Minnesota Timberwolvese te je tako povećala svoj niz pobjeda na 16. Paul Millsap i Al Horford kombinirano su ubacili 39 koševa. Svakako treba reći kako je Atlanta, koja ima učinak 37-8, upisala čak 30 pobjeda u zadnja 32 susreta.

U derbiju večeri Cleveland Cavaliersi nadigrali su pred svojim navijačima Oklahoma City Thundere sa 108:98 uz sjajnu igru LeBrona Jamesa (34 koša i 7 skokova) koji je odveo svoju momčad do šeste uzastopne pobjede. Kevin Love dodao je 19 koševa i 13 skokova.

Kod protivničke momčadi najbolji je bio prošlogodišnji MVP Kevin Durant sa 32 koša i 9 asistencija, a ako žele u play-off, u drugom dijelu sezone Oklahoma mora imati puno bolji score od sadašnjih 22-22.

Dodajmo još kako su Golden State Warriorsi nadigrali Boston Celticse 114:111 uz još jednu sjajnu predstavu Klaya Thompsona koji je ubacio 31 koš, dok je Stephen Curry dodao 22 koša uz 11 asistencija. Inače, ovo je bila 19. pobjeda Warriorsa kod kuće, a s ukupnim učinkom 36-6 najbolja su NBA momčad.

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je centar Miami Heata Hassan Whiteside koji je u pobjedu protiv Chicago Bullsa 96:84 ugadio triple-double sa 14 koševa, 13 skokova i čak 12 blokada. Igrao je svega 25 minuta, ali to je bilo dovoljno za klupski rekord u blokadama! Kod Heata Dwyane Wade je ubacio 26 koševa, a kod Bullsa najbolji je bio Derrick Rose sa 19 koševa…

14. L.A. Lakers 45 12 33
15. Minnesota 43 7 36