Pobjeda Cibone, porazi Splita, Zagreba i Zadra

• Autor: S. Š.
  • 21.12.2008 10:25:51
  • 20.12.2008 21:00:00

Od hrvatskih predstavnika u košarkaškoj NLB ligi samo je zagrebačka Cibona slavila. Poraze su pretrpjeli Split, Zagreb i Zadar

Košarkaši Splita CO u utakmicu protiv Hemofarma ušli su s novim trenerom Teom Čizmićem, koji je naslijedio Slobodana Subotića. No, očito ni ova promjena nije donijela mnogo pomaka u igri Splićana, koji su rezultatski tijesno poraženi sa 72:69 na svojim Gripama. Doduše, imali su Splićani neugodnog suparnika, trenutačno drugoplasiranu momčad lige, a i u posljednjoj sekundi Štemberger je zamalo pogodio za izjednačenje.

Zagrebačka Cibona poigrala se s Heliosom. Nakon teškog poraza od Olympiacosa u Euroligi, 'vukovima' je dobro došao lakši suparnik kako bi se ipak prije vratili na utabanu stazu. Najbolji kod 'cibosa' bio je Davor Kus, koji je za 31. minutu ubacio 20 koševa uz gotovo nevjerojatnih 72 posto ubačaja. 'Cibosi' su slavili sa 85:64, a gotovo istovjetnim rezultatom u Ljubljani je Zagreb doživio poraz od Olimpije (63:83).

Četvrti hrvatski predstavnik u regionalnoj ligi, Zadar, poražen je u Novom Sadu od Vojvodine sa 73:65 zaokruživši tako lošu večer hrvatskih klubova. Zadrani su se dobro držali do poluvremena na koje se otišlo s izjednačenih 34:34. Međutim, u nastavku je ponestalo pratnje Rančiću i Stipčeviću, pa su domaćini ipak stigli do pobjede.