PRIDRUŽILI SE NOGOMETAŠIMA

Španjolci u finalu pomeli Srbe i osvojili Euro

21.09.2009 u 07:06

Španjolski košarkaši osvojili su naslov prvaka Europe svladavši u finalnoj utakmici u Katowicama Srbiju s 85:63 (52:29)

Španjolcima je to prvi naslov europskih prvaka, nakon čak šest naslova doprvaka, a do prve tirule su došli uvjerljivom pobjedom nad mladom srpskom ekipom, koja u finalu ipak nije bila dorasli protivnik. Iako su Srbi slavili u prvom susretu u skupini, Španjolci su u završnici prvenstva dostigli sjajnu formu - u četvrtfinalu su dobili Francusku s 20 razlike, u polufinalu Grčku s 18, te u finalu Srbe u polu-revijalnoj utakmici s 22 razlike.

Kod pobjednika su se istakli najbolji igrač prvenstva Pau Gasol s 18 poena i 11 skokova, Ruby Fernandez (13), Juan Navarro (12) i Ricky Rubio (10), dok su kod Srba najbolji bili Tripković (15) i Veličković (15).

Brončano odličje su osvojili Grci pobjedom nad Slovenijom (57:56), dok je Hrvatska osvojila šesto mjesto koje joj garantira nastupe na SP 2010 u Turskoj i EURU 2011 u Litvi.