TRIJUMF U SOFIJI

Cibona skoro izgubila nemoguće, spasio ju Markota

20.12.2014 u 20:13

U susretu 13. kola regionalne košarkaške ABA lige u subotu je Cibona u Sofiji pobijedila Levski sa 74:64 (38:25), te na polovici ligaškog dijela natjecanja ima omjer od 7 pobjeda i 6 poraza i nalazi se na petom mjestu

Cibona je na poluvremenu imala prednost od 13 poena, a u 27. minuti čak 19 (52:33). No, u 33. minuti Levski je stigao na samo tri poena zaostatka (58:55), a u samoj završnici prišli su i na dva razlike (66:64). Ipak, Damir Markota je tada povezao zadnjih osam koševa na dvoboju i Cibona je upisala pobjedu protiv posljednjeplasirane momčadi ABA lige.

Kod Cibone najbolji su bili Marin Rozić sa 17 koševa i 6 skokova, Damir Markota ostvario je 15 koševa i 10 skokova, a Jure Lalić 13 poena. Levski je predvodio Dimitar Dimitrov sa 14 koševa.

U subotu u 21 sat Zadar gostuje u Valjevu kod Metalca, a u nedjelju Cedevita dočekuje Szolnoki.