RUDEŽ NA NULI

Brooklyn i Indiana izgubili, Bogdanović ostao na tri poena

18.12.2014 u 11:31

Košarkaši Indiane doživjeli su deveti poraz u posljednjih deset utakmica izgubivši na gostovanju kod LA Clippersa sa 102-100, a Brooklyn je ostao na 16 poena zaostatka (89-105) u Torontu.

Drugu utakmicu zaredom centar Mason Plumlee (23 koša, 8 skokova) predvodio je strijelce Brooklyna, a to za Netse uglavom nije dobra vijest. Brooklyn je dobro otvorio utakmicu, a nakon trice Bogdanovića početkom druge četvrtine Netsi su imali +11 (33-22). No, već do poluvremena Toronto je dostigao goste, a u nastavku utakmice ih i potpuno nadigrao.

Hrvatski reprezentativac je nakon prve pogođene trice nanizao još samo četiri promašaja i za nešto više od 17 minuta u igri (17:27) ostao na tri poena, uz jedan skok i jednu blokadu. Joe Johnson je ubacio 17 koševa, Mirza Teletović 14. Najbolju momčad Istočne konferencije do pobjede je vodio Kyle Lowry s 20 poena i 12 asistencija, dok je Jonas Valančiunas skupio 16 koševa i 10 skokova.

Indiana je u Staples Centeru doživjela deseti gostujući poraz u ovoj sezoni, a tricu za pobjedu iz teške pozicije promašio je C. J. Miles koji je sa 17 poena podijelio naslov najboljeg strijelca Pacersa s Davidom Westom.

Damjan Rudež je na ovoj utakmici u igri proveo 56 sekundi i za to vrijeme uspio napraviti tri osobne pogreške te promašiti jedan šut za tricu.

Clippersi su imali raspoložen trojac koji je s 31 košem, 16 skokova i pet asistencija predvodio Blake Griffin. Chris Paul se zaustavio na 20 poena, devet asistencija i šest skokova, a DeAndre Jordan je uz 15 koševa imao čak 23 skoka.

Najuzbudljiviju utakmicu večeri s ludim obratima odigrali su San Antonio i Memphis, a Grizzliesi su u dva dana uspjeli prekinuti pobjednički niz Golden Statea i svladati aktualne NBA prvake (117-116). San Antonio je imao pobjedu u rukama nakon 47 minuta i 57 sekundi igre, ali je Marc Gasol postigao tricu za prvi produžetak (92-92). U njemu je Manu Ginobili promašio dvicu za pobjedu kod 102-102. Spurse je do trećeg produžetka doveo Tim Duncan sretno pogodivši težak šut preko Gasola za izjednačenje na 111-111. U trećem produžetku lopta odluke opet je bila u Ginobilijevim rukama koji je odlučio umjesto ulaza zaustaviti se na trici. Završilo je teškim promašajem i pobjedom gostiju.

'Žao mi je zbog tog šuta. Bila je to loša odluka', priznao je Ginobili koji je za 21 koš potrošio 20 lopti.

Memphis je s 26 koševa predvodio Marc Gasol. Njegov partner pod košem Zach Randolph utakmicu je završio s 21 košem i 21 skokom, a razigravaču Mikeu Conleyju nedostajala su dva skoka za 'triple-double' učinak (14 poena, 10 asistencija, 8 skokova). Danny Green je 25 koševa, od čega sedam trica, bio najbolji strijelac Spursa. Tim Duncan je ubacio 23 poena uz 16 skokova. Valja istaknuti da su prvaci igrali bez Tonyja Parkera i Kawhija Leonarda.

Košarkaši Atlante odigrali su sjajnu utakmicu u Clevelandu i Cavaliersima nanijeli najteži ovosezonski poraz (98-127). Cleveland je na sredini druge četvrtine imao čak 12 koševa prednosti (50-38), a onda je u preostale dvije i pol četvrtine Atlanta nadigrala LeBrona Jamesa (21 koš) i društvo s nevjerojatnih 89-48 za svoju 11. pobjedu u posljednjih 12 utakmica.

Pričuvni bek Shelvin Mack je s učinkom karijere (24 poena, šut za tricu 6/6) bio iznenađenje za Cavse. Al Horford je ubacio 20 poena, a Mike Scott, još jedan igrač s klupe, utakmicu je završio s 15 koševa. Ova pobjeda Hawksa još je vrijednija, ako se zna da su igrali bez svog ponajboljeg igrača, razigravača Jeffa Teaguea.

Kako su igrali Cavaliersi najbolje oslikava izjava njihova trenera Davida Blatta.

'Sram me kako smo igrali i zbog toga se ispričavam našim navijačima. Bilo je to doista jadno', skrušeno je priznao trener koji je prošle godine Maccabi odveo do naslova europskog prvaka, ali u NBA ligi mu nije krenulo onako kako su svi očekivali s obzirom na to kakvu je momčad dobio u ruke.

14. Utah 26 7 19
15. Minnesota 24 5 19