EUROLIGA U ZAGREBU

Cedevita odigrala sjajno i savladala Limoges!

28.11.2014 u 21:55

U susretu 7. kola skupine B Eurolige košarkaši Cedevite pred 2.500 gledatelja u KC "D. Petrović" nadigrali su Limoges s uvjerljivih 102-83 (32-24, 20-19, 25-22, 25-18) i tako stigli do prve domaće pobjede, te druge ukupno u skupini

Cedevita je odigrala jedno od napadački najboljih poluvremena u klupskoj povijesti i prava je šteta što hrvatski prvak na veliki odmor nije otišao s većom prednošću od 52-43, rezultat koji je dalekometnom tricom sa zvukom sirene postavio bek Limogesa Ramel Curry.

Momčad Jasmina Repeše je u prvoj četvrtini promašila tek jedan šut (7/7 za dvicu, 5/6 za tricu), a tek zahvaljujući tricama Zubčića i Babića u posljednjoj minuti domaći su se uspjeli odlijepiti od Limogesa. Glavni razlog za to bilo je šest izgubljenih lopti iz kojih su Francuzi uglavnom postizali lake koševe.

Cedevitina je prednost nastavila rasti u drugoj dionici. Repeša je stalnim izmjenama držao visok obrambeni intenzitet, što je rezultiralo s 12 izgubljenih lopti Limogesa u prvom poluvremenu. Tkogod je ulazio, imao je svoju pozitivnu rolu. Najvećih +16 (44-28) Cedevita je imala u 15. minuti, ali je Limoges u sljedeće tri minute dopustio hrvatskom prvaku tek dva poena i dalekometnom paljbom (8/14 za tricu) se vratio ispod 10 koševa zaostatka (46-37).

Cedevita je na početku treće četvrtine opet otišla do +15 na krilima razigranog Frana Pilepića koji je ubacio 10 od prvih 16 koševa Cedevite, a u trećoj četvrtini postigao još 11 i već tada uvjerljivo nadmašio svoj prijašnji euroligaški rekord (14 koševa). Roko Ukić je s 9 asistencija bio glavni kreator, a onda je njegovu ulogu preuzeo Nemanja Gordić koji je bio pokretač konačnog sloma Limogesa. Od 31. do 35. minute Cedevita je napravila seriju 12-0 i prvi put otišla na +21 (89-68). Gordić je pogađao (11 poena) i asistirao (7).

Cedevita je u potpunosti dobila borbu u reketu (skokovi 34-20), gdje je dominirao Miro Bilan koji je s 24 koša najbolji strijelac hrvatskog prvaka. Naslov najboljeg skakača preoteo mu je mladi Karlo Žganec (10 skokova) koji je ubacio i 9 poena. Strijelce Limogesa predvodili su Boungou-Colo s 18 i Curry s 15 koševa.

Cedevita je s dvije pobjede iz sedam utakmica ostala u igri za plasman u Top 16 Eurolige te uništila sve ambicije Francuza koji su s jednom pobjedom ostali na posljednjem mjestu u skupini. U 8. kolu, 5. prosinca, Cedevita gostuje kod vodeće i jedine neporažene momčadi u skupini, moskovskog CSKA.