KOŠARKAŠKO EP

Hrvatska s mukom preko Nijemaca među osam

15.09.2009 u 22:11

Košarkaška reprezentacija Hrvatske uspjela je u posljednjoj utakmici drugog kruga izboriti plasman u četvrtfinale europskog prvenstva. Repešini su igrači u Bydgoszczu svladali Njemačku sa 70:68 (20:19, 17:13, 12:18, 21:18)

U posljednjoj utakmici drugog kruga, odlučujućoj za plasman u četvrtfinale, hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Njemačku i ušla među osam najboljih ekipa turnira. No, iako je Hrvatska bila favorit protiv Nijemaca, do pobjede 70:68 (20:19, 17:13, 12:18, 21:18) Repešini su igrači stigli u dramatičnoj završnici.

U prvoj četvrtini Hrvatska se, ponajprije koševima Ukića, vrlo brzo odlijepila na plus 11 (14:3). I baš kako su brzo stekli prednost, tako su je brzo naši i ispustili. S tri trice zaredom, Njemačka je stigla do koša prednosti (19:18).

U drugoj četvrtini, Repešini su igrači opet imali svijetlih trenutaka te su opet otišli do velikih deset koševa prednosti (37:27), ali i ponovili pad u svojoj igri, zahvaljujući kojem su Nijemci na poluvrijeme otišli s podnošljivih minus pet (32:37).

Najizjednačenija četvrtina bila je treća, u kojoj su obje momčadi zabijale koš za košem, s time da su Nijemci nakon dugo vremena stigli i do vodstva (48:47). Schultze, Staiger te Schaffartzik, igrači s klupe, bili su mirne ruke i u posljednjih deset minuta utakmice odveli su svoju momčad s plus jedan prednosti.

Tricom Planinića Hrvatska je otvorila posljednju dionicu i najavila da ipak planira ostati u Poljskoj. U tom su dijelu Ukić, Popović i Lončar znali pogoditi koš, dok se kod Nijemaca pucački učinak sveo na dalekometne ubačaje Schaffartzika, koji je s dvije trice, za 65:67, utakmicu doveo u dramatičnu završnicu. Ipak, smireni Kus 12 sekundi prije kraja pogodio je oba slobodna bacanja i Hrvatska je mogla mirno odraditi utakmicu do kraja. Kod naših najefikasniji su bili Ukić (18 koševa), Popović i Planinić po 11 te Nicević s 10 koševa.

Hrvatska će četvrtfinalnu utakmicu igrati u petak, a suparnik našima bit će bolji iz ogleda Slovenije i Turske, pobjednik skupine F.