I Francuska bolja, s Njemačkom za prolaz

• Autor: Borut Šips
  • 14.9.2009 9:18:26
  • 13.9.2009 22:30:11

Ni nakon drugog nastupa u drugom krugu Europskog prvenstva u košarci hrvatska selekcija nije se pomaknula s jedne pobjede koju je prenijela iz uvodne etape. Novi poraz došao je od vodeće momčadi skupine Francuske, rezultatom 87:79 (19:21, 22:25, 22:10, 24:22)

Uvodne minute dvoboja s Parkerom i društvom iz Francuske dale su nagovijestiti da je Repešina momčad prebrodila tešku krizu, redovi su izgledali puno 'podmazanije' i igrala se gledljiva košarka. Tricom danas inspiriranog Marka Popovića prešli smo u vodstvo na isteku prve četvrtine, a početkom druge krenula je serija od 11:1 i Hrvatska je uspostavila kontrolu. Ponovno je dobro funkcionirao skok, ovoga puta funkcionirale su i napadačke poluge.

Na poluvremenu smo vodili s pet razlike, no Parker je rutinirano mahao dirigentskom palicom i stigli su nas nakon samo dvije minute nastavka. Nakon toga više nismo prelazili u vodstvo, sjajni razigravač San Antonija jednostavno nas nije pustio blizu.

Marko Popović je podsjetio na svoje najbolje dane i kombinacijama dalekometnih šuteva i slobodnih bacanja održavao svoju momčad u igri. Čekalo se da se netko priključi hrabrom Zadraninu, no ostao je bez podrške i njegovih 30 koševa nije rezultiralo novom pobjedom.

Osim Markovih 30 koševa, nitko nije zabio više od deset. Upravo toliko postigao je Banić, a Ukić je dodao devet. Tony Parker je dokazao da je u ovoj konkurenciji klasa za sebe i da će, ako Francuzi uzmu medalju, vjerojatno biti proglašen najboljim igračem turnira. Zabio je 24 koša, uz po šest skokova i asista, a sjajno su mu sekundirali Batum (18) te svestrani Diaw sa 15 koševa, šest dodavanja i četiri skoka.

Slijedi novi dan odmora, a u utorak će Hrvatska igrati dvoboj s Nijemcima koji će ih ili poslati u četvrtinu finala ili izbaciti iz natjecanja. Bolji od četvrtog mjesta ne možemo biti, no ako svladamo Nijemce za koje ne igra Nowitzki, ono nam je osigurano.