NAKON PORAZA U SRBIJI

Burno u Ciboni; Aco zatražio hitan sastanak s čelnicima ABA lige!

14.10.2014 u 10:01

Nakon što je zagrebačka Cibona u 3. kolu regionalne ABA lige pretrpjela i treći poraz, ovaj put od Mega Vizure u gostima, nezadovoljan suđenjem i tretmanom 'vukova' oglasio se i čelni čovjek kluba Aco Petrović zatraživši hitan sastanak s čelnicima ove lige

Podsjetimo, utakmicu protiv Mega Vizure u Sremskoj Mitrovici Cibona je izgubila 78:74 iako je nakon prvih 20 minuta imala vodstvo 43:36. Međutim u drugom poluvremenu domaći su nošeni potporom 2.500 gledatelja te sucima Boltauzerom, Petekom i Žurapovićem malo-pomalo sustigli Cibonu i na kraju slavili.

Pogled na statistiku otkrio je ipak nekoliko čudnih podataka. Košarkaši Mega Vizure šutirali su čak 38 slobodnih bacanja (pogodili su 28), a košarkaši Cibone samo 16 (pogodili su 10).

'Suđenje ne bih smio komentirati, ali mogu reći da smo zatražili ekspertizu. Obavit ćemo u petak ili subotu sastanak s vodstvom ABA lige te ćemo detaljno pokazati sve pogreške sudaca i neke tendenciozne odluke kontra nas. Želimo čelnim ljudima demonstrirati kakav tretman ima Cibona pa neka nam kažu što misle', kazao je za tportal.hr predsjednik Cibone Petrovićdodavši na temu poraza u Sremskoj Mitrovici sljedeće:

'U sve tri utakmice smo zakinuti, o čemu svjedoči čak sedam tehničkih pogrešaka Cibone. Što se posljednje utakmice tiče, pokazat ćemo što su nam napravili slovenski suci. Pa u drugom poluvremenu šutirali smo samo tri slobodna bacanja, a Mega Vizura čak 20!'

Dodajmo još i što je nakon novog poraza izjavio trener Cibone Slaven Rimac

'Mega Vizura je na kraju zasluženo pobijedila. U posljednje 2-3 minute jednostavno smo izgubili koncentraciju i ostali bez energije. S dosta stvari sam zadovoljan, međutim kratka rotacija nam ne daje neke velike opcije. U presudnim trenucima jednostavno ostajemo vrlo skromni u napadu dok u obrani imamo problema, a sve to zbog velikog umora igrača', gospodski je kazao 39-godišnji Rimac, trener koji je slavljem u ABA ligi prošle sezone napravio pravo čudo.