UHVAĆEN KAMEROM

Srpska košarkaška zvijezda poludjela i psovala suigrače!

04.09.2014 u 08:44

U susretu 4. kola skupine A na Svjetskom prvenstvu košarkaša Brazil je svladao Srbiju sa 81:73 (23-16, 25-16, 12-32, 21-9) i time praktički osigurao jedno od prva dva mjesta

Za potvrdu osvajanja jednog od prva dva mjesta u skupini i dobijanje potencijalno slabijeg suparnika u osmini finala Brazilcima je potrebna još samo pobjeda protiv mnogo slabijeg Egipta u posljednjem kolu. Srbija je, pak, ovim porazom pala na omjer 2-2, te će gotovo sigurno natjecanje u skupini okončati na četvrtom mjestu, što znači da će u osmini finala igrati protiv pobjednika skupine B.

Inače, susret Brazila i Srbije bio je izrazito neobičan, Brazilci su u prvom poluvremenu ostvarili veliku prednost da bi Srbi fenomenalnom trećom četvrtinom koju su dobili 32:12 preuzeli vodstvo i u posljednjih 10 minuta ušli s prednosti 64:60. No, nakon 32 koša u trećoj, Srbi su ubacili tek devet u četvrtoj četvrtini što su Brazilci iskoristili za pobjedu.
Marquinos Vieira sa 21 košem bio je najbolji kod Brazila, dok je Miloš Teodosić sa 14 poena predvodio srpske strijelce.

Inače, kamere su zabilježile i trenutak kada je srpski reprezentativac Teodosić za vrijeme jedne minute odmora 'poludio' na suigrače te im povikao 'Ajmo kući, jeb... se'.

Teodosić je jasno i glasno opsovao suigrače

Svjetski doprvak Turska je u vrlo uzbudljivom susretu u skupini C svladao Finsku sa 77:73 nakon produžetka. Finci su vodili gotovo tijekom čitavo susreta da bi Cenk Akyol pogodio tricu za 68:68 četiri sekunde prije kraja četvrte četvrtine. Petteri Koponen promašio je šut za pobjedu Finske s istekom vremena, da bi u produžetku Turci preuzeli kontrolu rezultata i ostvarili drugu pobjedu na SP.

Slovenija je u susretu skupine D teže od očekivanog svladala Angolu sa 93:87 i tako ostvarila i četvrtu pobjedu, te će u posljednjem kolu protiv Litve igrati za prvo mjesto u skupini i izbjegavanje Amerikanaca do polufinala.