NBA FINALE

Spursi održali novu lekciju LeBronu i društvu; titula je sve bliže!

13.06.2014 u 08:40

Košarkaši San Antonio Spursa odigrali su još jednu sjajnu utakmicu u finalnoj seriji NBA lige i održali su LeBronu Jamesu i društvu novu lekciju. Po drugi su put zaredom slavili na Floridi kod Miami Heata, čime su poveli s 3-1 u seriji.

Spursi su Miamiju nanijeli težak 107:86 poraz, nakon čega su stigli na jednu pobjedu od petog naslova prvaka u klupskoj povijesti. Baš kao i u trećoj utakmici Heat nije mogao parirati San Antonijevoj igri, brzom protoku lopte, ali prije svega velikoj borbenosti.

Miami je izgledao blijedo, izmoreno i bezidejno. Jedini koji se koliko toliko nosio sa Spursima bio je LeBron James, koji je ubacio 28 poena, te upisao osam skokova i dvije asistencije. Vjerojatno bi imao više asistencija da je imao ijednog raspoloženog igrača u svojoj momčadi. Dovoljno je reći da su Dwyane Wade i Chris Bosh kombinirano ubacili 22 poena što je za momčad poput San Antonija daleko premalo.

Spursi su ponovno 'zaskočili' domaće košarkaše i rano su poveli s dvoznamenkastom razlikom. Ista je rasla do maksimalnih 25, a u drugom se poluvremenu nije spuštala ispod dvoznamenkaste brojke. Košarkaši San Antonija gađali su iz igre 57.1 posto, dok je Heat bio na tek 45.1. Osim boljeg postotka šuta San Antonio je nadjačao Heat i u skoku i to za čak 17 (44-27).

Peta utakmica na rasporedu je u nedjelju u Teksasu, gdje će Miamijeva velika trojka po prvi put od osnivanja biti suočena s eliminacijom već u petoj utakmici doigravanja. Duncan i društvo jako si blizu pete titule NBA prvaka...

Spomenimo i da je Tim Duncan zasjeo na prvo mjesto svih vremena kada je u pitanju double-double učinak u doigravanju. Na prvom je mjestu preskočio legendarnog Magica Johnsona, čiji je rekord poravnao u trećoj utakmici. Duncan je u karijeri ostvario 158. double-double utakmica u doigravanju. Također je Duncan na vječnoj ljestici, po odigranim minutama, prestigao Kareema Abdula-Jabbara

NBA doigravanje, finale, 4. utakmica:

Miami – San Antonio 86-107 (James 28k, 8s / Leonard 20k, 14s, 3a, Duncan 10k, 11s, Parker 19k)

San Antonio vodi u seriji 3-1