DRAMA U ATENI

Panathinaikos izborio majstoricu u Moskvi

23.04.2014 u 21:55

Košarkaši Panathinaikosa uspjeli su izjednačiti četvrtfinalnu euroligašku seriju protiv moskovskog CSKA na 2-2. U četvrtoj dramatičnoj utakmici u Ateni slavili su sa 73-72 nakon produžetka...

Imao je Panathinaikos u posljednjoj četvrtini nakon zakucavanja Jamesa Gista vodstvo 63-54 tri minute i 12 sekundi prije kraja, ali su Moskovljani serijom 8-0 uspjeli smanjiti samo na minus 1.

Potom je tri sekunde prije kraja na liniju slobodnih bacanja izašao naš Roko Ukić i pogodio jedno od dva za vodstvo 64-62. Gosti su pozvali minutu odmora, a sekundu prije kraja je Vitalij Fridzon zabio za produžetak.

U produžetku je prevagu na stranu atenskog sastava donio Dimitris Diamantidis pogođenim slobodnim bacanjima osam sekundi prije kraja. Potom je na liniju slobodnih bacanja pet sekundi prije kraja produžetka izašao i CSKA-ov Sonny Weems, ali je jedno promašio na oduševljenje domaćih navijača.

Jonas Mačiulis s 15 koševa bio je najefikasniji kod ujednačenog Panathinaikosa. Stephane Lasme ubacio je 14 koševa uz 5 skokova, a Gist 12 koševa. Ukić je odigrao 27 minuta i za to je vrijeme upisao 3 koša, (dvice 1-5, trice 0-3, sl. bacanja 1-2), uz 3 skoka, 1 ukradenu loptu i 4 asistencije.

Kod Moskovljana je Vladimir Micov zabio 15 koševa. Weems je zabio koš manje, dok je Saša Kaun ubacio 11 koševa uz 6 skokova.

Peta, odlučujuća utakmica serije, igra se za dva dana u Moskvi.