SLAVLJE U TURSKOJ

Tomićeva Barca prva izborila Final Four Eurolige

20.04.2014 u 23:25

Košarkaši Barcelone prvi su sudionici ovogodišnjeg euroligaškog Final Foura koji će se igrati u Milanu. U trećoj utakmici četvrtfinala Katalonci su kao gosti svladali Galatasaray sa 78-75...

Na taj su način najkraćim mogućim putem došli do završnog turnira premda im u nedjelju u Istanbulu nije bilo nimalo lagano.

Galatasaray je vodio većim dijelom prvog poluvremena i na odmor otišao s vodstvom 40-35. U nastavku se Barcelona, koja je igrala bez ozlijeđenog kapetana Juana Carlosa Navarra, probudila i vratila prednost na svoju stranu, a kad je manje od pet minuta prije kraja imala u džepu vodstvo 67-60, činilo se da je priči kraj.

Međutim, Galatasaray je serijom 10-1 ponovno došao do prednosti (70-68) i uveo utakmicu u neizvjesnu završnicu. U posljednjim su sekundama domaći ipak više griješili i Brad Oleson je serijom slobodnih bacanja donio Barceloni pobjedu i Final Four.

U pobjedničkom je sastavu Marcelinho Huertas ubacio 16 koševa, spomenuti Oleson je dodao 13, a naš je Ante Tomić za 20 minuta igre ostvario učinak od šest koševa (šut iz igre 3-8), isto toliko skokova i jedne asistencije. Mario Hezonja je bio u kadru Barcelone, ali nije ulazio u igru. Kod domaćina su najefikasniji bili Carlos Arroyo s 21 i Zoran Erceg s 19 koševa.