KREĆE PLAY-OFF

Dubrovčanin Tomić nakon čudnog poraza: Moramo se brzo popraviti!

11.04.2014 u 11:42

Hrvatski reprezentativni centar Ante Tomić osvrnuo se na iznenađujući domaći poraz svoje Barcelone od Laboral Kutxe 97:86 u 14. kolu Top 16 faze Eurolige

Iznenađenje je tim veće ako se zna da je Barcelona u prvom poluvremenu kontrolirala utakmicu, te je na odmor otišla s vodstvom 50:35. No, treću četvrtinu izgubila je s 31:10, a u četvrtoj se nije uspjela vratiti u utakmicu.

Nakon 12 uzastopnih pobjeda u Top 16 fazi, Barcelona je pretrpjela drugi poraz. Prvo mjesto u skupini E osigurala je i prije zadnjeg kola ove faze natjecanja.

'Izgubili smo koncentraciju u drugom poluvremenu. Naša razina igre jako je pala i napadački i obrambeno. Moramo se brzo popraviti, jer su pred nama vrlo važne utakmice. Za ovaj poraz nisu nam krivi ni suci ili bilo tko osim nas samih. Ne smijemo si dopustiti ovako izgubiti fokus. Moramo se dobro pripremiti za iduće utakmice i biti više usredotočeni', izjavio je 217 cm visoki Dubrovčanin Ante Tomić, koji je protiv Laboral Kutxe ubacio 11 koševa (dvice 5-6, slobodna bacanja 1-4), te dodao četiri skoka i asistenciju.