Zadar slavio, Split i Zagreb poraženi

• Autor: D.K.
  • 13.12.2008 21:49:14
  • 13.12.2008 21:26:18

Hrvatski klubovi u 12. kolu regionalne NLB lige nisu bili previše uspješni. Jedino se Zadar osladio pobjedom, dok su Zagreb i Split poraženi

Zagreb je u svojoj dvorani u Trnskom dočekao Crvenu zvezdu te još jednom uspio prosuti bodove u završnici. Mada su košem Morovića dvije i pol minute prije kraja 'mravi' imali vodstvo 80:79, do kraja utakmice domaći su košarkaši zbog činjenice da su im ponajbolji igrači imali po pet prekršaja pokleknuli pod naletom Zvezde i na kraju izgubili sa 84:80.

Najefikasniji u sastavu Zagreba bio je Krunoslav Simon sa 20 koševa, a kod Crvene zvezde Marko Keselj sa 23.

Split je na gostovanju kod Heliosa glatko poražen sa 89:72, što je njihov četvrti uzastopni poraz. Od samog početka igrači kluba iz Domžala su dominirali, a za ilustraciju valja reći kako su domaćini u 23. minuti imali velikih plus 22 (57:35). Ipak, do kraja utakmice Splićani su se uspjeli konsolidirati te nisu doživjeli potop, već poraz 89:72. Najefikasniji u sastavu Splićana bio je Eddie Shannon sa 22 koša, a kod Heliosa Alvin Snow sa 27.

Za razliku od Splita i Zagreba, treći hrvatski klub koji je svoju utakmicu 12. kola NLB lige igrao u subotu, Zadar, bio je uspješan. Pred svojim gledateljima igrači trenera Ace Petrovića u tijesnoj su završnici pobijedili Union Olimpiju 87:80. Najefikasniji u sastavu Zadra bio je Dejan Ivanov sa 20 koševa, a kod Olimpije Vladimir Golubović sa 20.

Četvrti hrvatski predstavnik, Cibona, u nedjelju će igrati derbi kola protiv Partizana.