NBA play-off

Golden State 'napunio' Denver u gostima, Miami i New York vode 2-0!

24.04.2013 u 09:04

U noći s utorka na srijedu košarkaši Golden State Warriorsa napravili su break u Pepsi Centeru protiv Denver Nuggetsa i izjednačili seriju na 1-1, dok su Miami i New York rutinski poveli s 2-0

Golden State je u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije NBA lige odigrao sjajnu utakmicu protiv najbolje domaćinske momčadi ove sezone, Denver Nuggetsa, koja je doživjela prvi poraz pred svojim navijačima nakon nešto više od tri mjeseca! Nuggetsi su do sinoćnje utakmice imali omjer pobjeda i poraza kod kuće 39-3, no nisu mogli ništa protiv šuterski raspoloženih Warriorsa.

Golden State je iz igre gađao 64.6 posto (!?), a čak su četvorica igrača ubacila barem 21 poen na utakmici! Stephen Curry je predvodio mladu momčad Warriorsa s 30 koševa i čak 13 asistencija, dok je Jarrett Jack pridodao 26, Harrison Barnes 24, a Klay Thompson 21 poen!

Iako su igrali bez centra Davida Leeja, čovjeka s najviše "double-doubleova" u sezoni (54), koji je u prvoj utakmici ozlijedio kuk i otpao za ostatak sezone, Golden State je svejedno nadskakao Denver (36-26), te ga pobijedio s njegovim najjačim oružjem - 14-8 u poenima iz kontra napada.

Spomenimo i da je brojka od 131 najveći broj koševa koji je Denver primio ove sezone (San Antonio 126), baš kao i spomenuti postotak šuta iz igre (54 LA Lakers)!

Serija sada seli u Oakland, a prva je utakmica na rasporedu u petak.

Aktualni prvak Miami Heat još se jednom poigrao s osmoplasiranom momčadi u regularnom dijelu NBA sezone na Istoku - Milwaukee Bucksima. Za razliku od prve utakmice kada je Miami dozvolio Bucksima da se drže u utakmici do poluvremena, Heat je ovoga puta dozvolio Milwaukeeju da drži priključak sve do posljednje dionice, a onda odigrao furiozne dvije i po minute.

U posljednjih 12 minuta krenulo se s prednošću Heata 68-65, no za nešto manje od dvije i po minute bilo je 80-65! Miami je nakon toga i povećavao prednost do 19 poena razlike, no u konačnici se zadovoljio s pobjedom 98-86.

LeBron James je uzeo "predah" u ovoj utakmici što se poena tiče, pa je ubacio svega 19, uz, za njega, loš postotak šuta (6-14). No, pridodao je osam skokova i šest asistencija. Dwyane Wade ubacio je 21, dok su Ray Allen i Chris Andersen pridodali po 10 koševa s Heatove klupe.

Spomenimo i da je Miami sjajno iskontrolirao Milwaukeejev oslonac momčadi, dvojac Monta Ellis i Brandon Jennings, te ga ograničio na kombinirano 15 poena, što je za 22 manje od sezonskog prosjeka. U "izostanku" spomenute dvojice, Turčin Ersan Ilyasova bio je najbolji strijelac gostiju s 21 poenom.

Recimo i da je u trećoj, ujedno i posljednjoj utakmici večeri New York poveo protiv Bostona s 2-0 zahvaljujući sjajnoj obrani u drugom poluvremenu. Naime, Celticsi su otišli na predah s prednošću 48-42, no u nastavku su ubacili svega 23 koša! Knicski su razbili goste u trećoj dionici (32-11), te u posljednjih 12 minuta ušli s komotnih 15 poena prednosti.

Carmelo Anthony imao je još jednu simultanku u redovima domaće momčadi, koju je predvodio s 34 poena. J. R. Smith, najbolji šesti čovjek sezone, pridodao je u pobjedu svoje momčadi 19 poena, dok je Raymond Felton ubacio 16 koševa, uz sedam skokova, dvije asistencije i nijednu izgubljenu loptu.

Knicksi su po prvi put nakon 2000. godine slavili u dvije uzastopne utakmice doigravanja! Serija seli u Boston, a prvi je susret na rasporedu u petak.

NBA liga, doigravanje, 2. utakmice:

Istočna konferencija

Miami - Milwaukee 98-86 (James 19k, 8s, 6a, Wade 21k, 7s / Ilyasova 21k, 6s, Dunleavy 16k, 6s, 5a)

Miami vodi u seriji 2-0

New York - Boston 87-71 (Anthony 34k, 4s, Smith 19k / Pierce 18k, 6k, 6a / Garnett 12k, 11s)

New York vodi u seriji 2-0

Zapadna konferencija

Denver - Golden State 117-131 (Lawson 19k, 12a, Iguodala 18k, 7a / Curry 30k, 13a, Jack 26k, Barnes 24)

Serija je izjednačena 1-1