ENDESA LIGA

Tomić skroman, Barceloni sigurna pobjeda

21.04.2013 u 22:15

U domaćoj pobjedi Barcelone protiv Estudiantesa 78-65, u sklopu 30. kola španjolskog košarkaškog prvenstva, Ante Tomić sudjelovao je s 5 koševa u 21 minutu igre

Hrvatski centar šutirao je 2-6 za dva poena i 1-2 iz slobodnih bacanja. Imao je tri skoka i jednu asistenciju, te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

Huertas s 15 koševa i Ingles s 14 predvodili su Barcelonu do 20. pobjede ove sezone (10 poraza). Barça drži treće mjesto na ljestvici. Ispred nje su Real Madrid (26-4), koji je u gostima slavio kod Gran Canarije 76-74 uz 19 koševa Nikole Mirotića, te Caja Laboral (22-7) hrvatskog trenera Žana Tabaka, koji je kao domaćin svladao momčad La Bruixa d'Or 81-70.

Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper nije postigao niti jedan koš za Real Madrid u nepunih 5 minuta igre. Fran Pilepić je u gostujućem porazu svog Bilbao Basketa kod CB Canaraisa 104-101 također odigrao bez postignutog koša u 4 minute igre.