PRVENSTVO HRVATSKE

Šarić spasio Cibonu, Zagreb pao u Šibeniku

27.03.2013 u 08:13

U prvom kolu košarkaškog prvenstva Lige za prvaka Cibona se provukla kod Kvarnera 2010 te je slavila 86:84, dok je Jolly JBS kod kuće bio bolji od Zagreba 70:65

‘Vukovi’ su loše ušli u utakmicu, na poluvremenu su zaostajali 15 koševa razlike (34:49), ali u nastavku su pronašli načina kako da naprave preokret.

Kod aktualnog hrvatskog prvaka najbolji su bili Dario Šarić s 26 koševa, sedam skokova te po četiri asistencije i ukradene lopte te Jerel Blassingame s 14 koševa.

U Šibeniku se dogodila druga neizvjesna utakmica. Obje momčadi su se izmjenjivale u vodstvu te imale nekoliko prilika da prelome utakmicu. U napetoj završnici koncentriraniji bili su domaći košarkaši.

Najbolji kod šibenske momčadi je bio Amerikanac Ronald Ross s 25 koševa, a kod gostiju su se istaknuli Ivan Novačić s 23 koša i osam skokova te Ante Krapić koji je ubacio 18.