SRAMOTA NA TRIBINAMA

Grobari prekinuli utakmicu, Partizan bolji od Cibone

05.01.2013 u 21:56

U 16. kolu ABA lige susreli su se Partizan i Cibona, a utakmica je bila prekinuta na početku druge četvrtine zbog divljanja domaćih huligana. Nakon što se situacija primirila susret je nastavljen, a domaćin je slavio 74:68

U beogradskoj dvorani okupilo se oko šest tisuća navijača, a hrvatskog predstavnika je po običaju dočekala paklena atmosfera.

U 12. minuti dogodio se je i prekid, jer je došlo do sukoba između dviju navijačkih frakcija Grobara, a pošto su počele padati eksplozivne naprave utakmica je prekinuta.

I trener Partizana Duško Vujošević je bio bijesan te je gestikulirao prema vlastitim navijačima.

Nakon 20-ak minuta stanke i nakon što je jedan dio tribine ispražnjen susret se nastavio, a na tribina su se pojavili pripadnici specijalne policije.

Kod prekida rezultat je bio 19:16, a Partizan je na poluvrijeme otišao s vodstvom 40:36.

Cibona je u nastavak krenula serijom 12-2 za prednost 48:42. Momčadi su se nakon toga izmjenjivale u vodstvu praktički do kraja, a Zagrepčani su zadnji put bili u plusu u 38. minuti nakon trice Darija Šarića (64:63).

Partizan je bolje odigrao završne sekunde i došao do 11. pobjede ove sezone. Hrvatski prvak je, pak, s omjerom 6-10 pao na deseto mjesto iza Splita.

Dragan Milosavljević je s 15 poena bio najefikasniji u srpskom sastavu, dok je D. J. Strawberry predvodio Cibonu s 19 koševa i sedam skokova. Tomislav Zubčić je dodao 14, Andrije Žižić 13, a Šarić 12 koševa.