PRVA MEČ LOPTA

Goropadni James zaustavio Orlando

29.05.2009 u 10:47

Cleveland je 'ostao živ', a želi li Orlando osigurati drugi finale NBA lige u svojoj povijesti, trebat će slaviti na svom parketu. Iako su gosti s Floride ponovno nadoknadili golem zaostatak, LeBron James ponudio je previše

Cleveland je slavio rezultatom 112:102 i smanjio zaostatak na 3:2, sljedeću priliku Orlando će imati za dva dana u svojoj dvorani.

Cavaliersi su gostima priredili uvodni stampedo i nakon 10 minuta se odvojili na rezultat 34:12. Ipak, Orlando se u ovoj fantastičnoj seriji s čudesnom lakoćom vraća iz svih glibova, tako su početkom drugog poluvremena (nakon serije 52:22!) poveli 64:56 i natjerali Cleveland da 'kopa ispočetka'.

U zadnju dionicu ušlo se s malim zaostatkom Cavsa i tada je LeBron James upisao 17 od 19 poena domaćina i osigurao prednost kojim su izbjegli novu infarktnu završnicu.

James je upisao impresivnih 37 koševa, 14 skokova i 12 asistencija. Triple double s takvim učinkom u doigravanju zadnji puta je potpisao Oscar Robertson davne 1963. godine. Statističari su primijetili i da je LeBron zabio taman koliko smije. Naime, u ovoj seriji tri je puta zabio više od 40 i u svakoj od tih utakmica Clevelend je izgubio.

Mo Williams pratio ga je sa 24 koša, Ilgauskas je dodao 16, West 13, a Gibson 11 koševa. Orlando je predvodio preporođeni Turčin Turkoglu sa 29 koševa, a Dwight Howard zabio je 24 (šut 8/10) uz 10 skokova.