EUROLIGA, 4. KOLO

Bogdanović bolji od Ukića, Žalgiris i dalje gazi!

01.11.2012 u 23:32

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je među najboljim pojedincima u domaćoj pobjedi svoga Fenerbahҫea protiv Panathinaikosa (73:64) u 4. kolu Eurolige

Fener je u derbiju kola skupine A u potpunosti nadigrao goste iz Atene. Na poluvrijeme su Turci otišli s 13 koševa prednosti (42:29), a vodstvo je bilo još uvjerljivije nakon tri četvrtine (58:41). Grci su u posljednjoj dionici tek ublažili poraz.

Bogdanović je odigrao 20 minuta za Fener i pritom ubacio 13 koševa. Posebno je bio raspoložen u gađanju trica (4-7), za dva poena je imao šut 0-3, a iz slobodnih bacanja 1-2. Trinaest je poena za domaće ubilježio i Bo McCalebb. Za goste je Jonas Mačiulis skupio 14 koševa i deset skokova, a prošlosezonski igrač Fenera, naš Roko Ukić, istaknuo se s 11 poena (dvica 1-5, trica 3-6), tri skoka i asistencijom za 25 minuta.

U skupini C, u kojoj igra i hrvatski predstavnik Cedevita, Žalgiris je ubilježio i četvrtu pobjedu. U neizvjesnoj je utakmici na svome parketu bio bolji od Armani Milana 92:87. Naš Marko Popović je u dresu domaće momčadi završio dvoboj s devet poena (dvica 4-5, trica 0-5, slobodna bacanja 1-1), jednim skokom i dvije asistencije. Mario Delaš je igrao manje od dvije minute, što mu je bilo dovoljno za jednu uhvaćenu loptu. Isti je učinak imao i Rok Stipčević za Milano. Igrao je šest minuta, a neuspješno je pokušao ubaciti i jednu tricu. Oliver Lafayette je ubacio 17 koševa za Žalgiris, a Keith Langford 24 za Milano.

Euroliga, 4. kolo:

Skupina A:

Fenerbahҫe - Panathinaikos 73-65

Real Madrid - Cantu (kasnije)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 3-1, 2. Real Madrid 2-1 (-1), 3. Panathinaikos 2-2, 34. Cantu 1-2 (-1), 5. Union Olimpija 1-2 (-1), 6. Himki 1-2 (-1)

Skupina C:

Žalgiris - Armani Milano 92-87

Caja Laboral - Anadolu Efes (kasnije)

Redoslijed: 1. Žalgiris 4-0, 2. Anadolu Efes 2-1 (-1), 3. Armani Milano 2-2, 4. Caja Laboral 1-2 (-1), 5. Olympiacos 1-2 (-1), 6. Cedevita 0-3 (-1)