ABA LIGA

Zadrani kod kuće izgubili od Olimpije

15.10.2012 u 22:08

Košarkaši ljubljanske Union Olimpije pobijedili su Zadar na gostovanju 78:66, u posljednjoj utakmici 4. kola regionalne ABA lige

Za Ljubljančane je to treća pobjeda u sezoni, dok je Zadar upisao treći poraz i to prvi na domaćem parketu. Zadrani su uspijevali tijekom prvog poluvremena stajati uz bok suparniku, pa je Olimpija na poluvrijeme otišla uz minimalnih 41:39.

No, idućih deset minuta je presudilo. Zadar je u trećoj četvrtini zabio samo devet poena, a primio 20 i gosti su otišli na deset i više poena prednosti, čime su ugasili nadu domaćinu da će nakon Crvene zvezde upisati novi domaći uspjeh. Inače, Olimpija je ovim slavljem upotpunila uspješne dane budući je tijekom prošlog tjedna iznenađujuće slavila u Euroligi kod Cantua.

Najbolji je igrač Zadra bio Romeo Travis sa 18 poena, osam skokova i dvije asistencije, dok je Franko Kaštropil dodao 11 poena i sedam skokova.

Kod pobjednika su najbolji bili Dylan Page sa 16 poena, četiri skoka i dva dodavanje, te Jaka Blažič sa 13 poena.