HOD PO TRNJU CRVENO BIJELIH

Nakon Zadra i Splita i Cedevita srušila Zvezdu

14.10.2012 u 20:16

Nakon debija u Euroligi, košarkaši Cedevite su na svom parketu, u nedjelju, pobijedili Crvenu zvezdu 68-66, u ogledu 4. kola regionalne ABA lige. Tako je osnažena momčad Zvezde doživjela i treći poraz u Hrvatskoj u vrlo ranoj fazi sezone

Teškom mukom je Cedevita došla do treće pobjede u sezoni, u tvrdom ogledu protiv Beograđana. Koncentriranih nekoliko otvarajućih minuta u nastavku, od strane Cedevite, su odlučili ogled. Naime, gosti su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću od 32-30, ali je Cedevita vrlo brzo u nastavku odmakla na deset poena prednosti.

Do kraja je trajala borba u kojoj su Beograđani prijetili, a 25 sekundi do kraja domaćin je imao samo 65-63. Uz to, gostujući igrač Almond je tada promašio oba slobodna bacanja za moguće izjednačenje i pobjeda je ipak ostala na domaćem parketu, nakon serije slobodnih bacanja s obje strane.

Kod Cedevite su najbolji bili Predrag Šuput sa 18 poena i sedam skokova, te Lukša Andrić sa 11 poena i tri skoka i ukradene lopte. Po deset poena su dodali Bilan i Green

ABA liga, 4. kolo: Cedevita - Crvena zvezda 68-66

Cedevita 68
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
D. Nelson 24 1-2 0-1 3-6 4 2 5

Redoslijed: 1. Igokea 4-0, 2. Cedevita 3-1, 3. Budućnost 2-2, 4. Split 2-2, 5. MZT 2-2..., 11. Cibona 1-2 (-1), 12. Zadar 1-2 (-1)...