NAPOKON POBJEDA

Cibona našla žrtvu, pao je Partizan

06.10.2012 u 19:18

Veljko Mršić može odahnuti. U trećem kolu regionalne košarkaške ABA lige upisao je premijernu pobjedu na Ciboninoj klupi

U prva su dva kola favorizirani Zagrepčani gubili od debitanata u ligi, makedonskog MZT-a i mađarskog Szolnokija, a onda su, kad se činilo da su u potpunom nokdaunu, pobijedili peterostrukog osvajača ovog natjecanja. Pred oko 2000 gledatelja su slomili otpor Beograđana, ponajprije sjajnom igrom u trećoj i posljednjoj četvrtini.

Odlično su košarkaši Veljka Mršića otvorili utakmicu i na isteku pete minute poveli s 15:5. Do kraja četvrtine su ipak pali, tako da su na prvu pauzu otišli samo s plus četiri (22:18). Pad se nastavio i na početku sljedeće dionice, pa je Partizan serijom 10:0 (na kraju prve i početku druge četvrtine) došao do prvog vodstva (23:22). Do poluvremena je Cibona ipak vratila prednost (46:42), a onda je u trećoj četvrtini uspješno održavala, a u završnici i povećala (62:54).

Na početku zadnje dionice 'vukovi' su odjurili na velikih plus 12 (66:54), ali novom su se serijom 10:0 gosti vratili u život (66-64). Nisu, međutim, dugo ostali “živi” jer je uslijedio Cibonin 'uragan' i serija 12:0 (78:64) kojom je priča privedena kraju. Briljirao je u tim trenucima Andrija Žižić koji je završio utakmicu kao najbolji Cibonin strijelac. Ubilježio je 20 poena kojima je dodao i osam skokova. U prvom je poluvremenu dobar bio Tomislav Zubčić koji je zaključio dvoboj s 13 koševa, baš kao i Darryle Strawberry. Vladimir Lučić je ubacio 25 koševa za Partizan.

'Psihički teška utakmica, bio je na nama pritisak. Zatvorili smo njihov vanjski skok, već ranije sam najavio da ćemo možda imati problema na početku sezone, no vodeći ljudi kluba su mi dali potporu zbog onoga što se pisalo posljednjih dana. Ova utakmica je pokazatelj kako dalje i sada je važno nastaviti dobro trenirati,' rekao je trener Cibone Veljko Mršić.

'Naša prva pobjeda u sezoni protiv jedne od najjačih ekipa ABA lige. Atmosfera u momčadi uoči ove utakmice nije bila sjajna i može se reći kak osmo ovom pobjedom spasili sami sebe. Meni je čast uvijek kada nadigram Partizan, a moja dobar igra plod je momčadske igre. Neiskusna smo ekipa i siguran sam da ćemo se iz utakmice u utakmicu dizati', rekao je Andrija Žižić.