UMIŠLJEN ILI REALAN?

Zašto LeBron ne želi da ih se zovu Dream Team

06.08.2012 u 16:20

I prije nego je objavljeno kojih će 12 igrača krenuti u obranu olimpijskog zlata u London bilo je jasno kako će zvijezda Miami Heata LeBron James biti glavni igrač SAD-a

Od prve utakmice to je i dokazao. LeBron je vođa reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država, a u razgovoru za španjolski AS ustvrdio je da momčad koju predvodi ne smatra Dream Teamom.

'Mi nismo Dream Team. Samo smo američka reprezentacija na Igrama u Londonu. Točka!', izrazio je James svoj stav o usporedbi aktualne i američke reprezentacije na Igrama u Barceloni prije 20 godina, originalnog Dream Teama.

Očito mu je zasmetalo što ih se uspoređuje s originalnim Dream Teamom koji je svoje protivnike u Barceloni 1992. 'rasturao' s 40-ak koševa razlike u prosjeku.

U subotu su Amerikanci na jedvite jade (99:94) došli do pobjede nad danas osrednjom litavskom reprezentacijom.

'Kad protiv sebe imate momčad koja dobro trči i odlično šutira, što su Litavci protiv nas imali, onda uvijek imate problem. Ni mi nismo iznimka. Svi su danas pobjedivi. No mi smo dobili tu utakmicu. Da smo izgubili, imali bismo dramu. Ovako joj nema mjesta. U košarci vam je bitno iskontrolirati kretanje rezultata u posljednjoj četvrtini. Mi smo to uspješno obavili.'

*Što kažete na poraz Španjolske od Rusije?

'Nisam ni znao za njega dok mi vi sad niste rekli. Ne zamaram se budućnošću. Važna nam je prva iduća utakmica, koju u ponedjeljak igramo protiv Argentine. O Španjolskoj ćemo razmišljati kad i ako za to dođe vrijeme. U svakom slučaju, radio se o odličnoj reprezentaciji.'

*Ovaj sastav SAD-a neki nazivaju LeBronovom momčadi. Što vi kažete?

'Ne sviđa mi se to. Pomalo mi je i neugodno. Kobe Bryant najveća je zvijezda među nama, igrač kojeg smo svi gledali još kao klinci. Pokazao je i ovdje svoju veličinu ubacivši Nigeriji 16 poena za 10 minuta.'