Hrvatska poražena, u nedjelju se bori za svjetsku broncu

• Autor: S. Škrlec
  • 7.7.2012 21:39:37
  • 7.7.2012 21:10:00

Hrvatska reprezentacija U-17 u nedjelju će se boriti za svjetsku broncu protiv Španjolske. Nažalost, naši su mladi košarkaši u polufinalu tek u prvoj četvrtini bili ravnopravni Australcima koji su na kraju slavili sa 83:71 (21:24, 21:11, 24:16, 17:20)

Mladi igrači i trener Ante Nazor u Litvi su, nakon šest pobjeda, upisali i prvi poraz. Nažalost, bilo je to u polufinalu i okršaju s Australijom, tako da će naša reprezentacija U-17 u nedjelju igrati za broncu. No, moramo biti pošteni i reći da su Australci posve zasluženo stigli do pobjede.

Hrvatska je u utakmicu ušla odlično, na krilima Hezonje, koji je s dvije trice naše odveo na velikih plus šest (6:0). Nakon toga suparnici su se pribrali te su kroz par minuta preko Exuma i Duncana oni otišli u istu prednost (16:10). No napokon su se razigrali najveći talenti, Arapović i Hezonja, i stigao je novi preokret, ovog puta u režiji naših i na prvi se odmor otišlo s prednošću Hrvatske od tri poena.

Nažalost, u drugoj četvrtini, nakon što su preko Žganeca došli na plus osam (31:23), naši su jednostavno stali i sljedećih četiri minute nisu postigli ni koša, a suparnici su napravili seriju 11:0 i preokrenuli rezultat u svoju korist (34:31). Do kraja poluvremena tu su prednost povećavali i na 'veliki odmor' otišli sa 42:35.

Treća četvrtina nije ponudila ništa novo, Australci su kontrolirali rezultat, a jedina nada našima bile su individualne akcije. U zadnjih deset minuta utakmice vratio se tračak nade u mogući preokret jer stigli su naši, nakon -16 (56:72), na dostižnih 76:69, a do kraja je u tim trenucima bilo više od četiri minute.

Međutim, vrlo brzo Kalau von Hofe tricom razbija sve nade naših. Na kraju je bilo 83:71 za Australiju, iako našima za utjehu ostaje da su u toj četvrti ipak ubacili više koševa.

Hezonja je završio utakmicu s 28 poena i sedam skokova, a osim njega jedini hrvatski košarkaš s dvoznamenkastim brojem košava bio je Marko Arapović. Upisao je 17 poena i šest skokova. Australac Djeric je u drugom dijelu radio puno manje problema Nazorovim igračima, tako da je dvoboj zaključio s 21 poenom i devet asistencija, a s 18 koševa se istaknuo i Dante Exum.

Naši će tako, kao aktualni europski prvaci, u nedjelju imati priliku osvojiti i svjetsku broncu, a suparnik Nazorovoj ekipi bit će selekcija Španjolske, koja je pak sa 95:66 stradala od SAD-a.