Partizan lako sa Splitom na Gripama

• Autor: N. Miladin
  • 6.12.2008 18:38:00
  • 6.12.2008 18:30:48

Košarkaši Splita poraženi su u 11. kolu NLB lige od Partizana 60:70, no trećim uzastopnim porazom u regionalnoj ligi ipak ne mogu biti nezadovoljni. Nekompletni i protiv znatno kvalitetnijeg suparnika Splićani nisu mogli očekivati ništa više od minus 10

Partizan je ponovno bio uspješniji protiv Splita i na Gripama je stigao do uvjerljive pobjede 70:60 (13:10, 22:21, 23:17, 12:12). Konačnih minus 10 za hrvatskog predstavnika još je i solidan uspjeh s obzirom na to da su igrali bez kažnjenog Siniše Štembergera, imali 15 skokova manjka, a ukupni šut im je bio izuzetno loših 28 posto. Uostalom, premda su domaćini na Gripama i odigrali koliko-toliko solidnu obranu, barem bolju u odnosu na prethodne dvije izgubljene utakmice protiv Cibone i Bosne, crno-bijeli iz Beograda jednostavno su puno kvalitetnija i iskusnija ekipa koja je, dojma smo, u Splitu odigrala s pola snage.

Splićani su se dobro držali do poluvremena, no u nastavku je Partizan odigrao na mahove puno kvalitetnije i stvorio razliku koju domaćini nisu imali ni snage ni znanja dostići. Zanimljivo, premda je Partizan imao čak 16 izgubljenih lopti i samo dvije osvojene, a Splićani 9 izgubljenih i 13 osvojenih, to se nije značajnije odrazilo na tijek susreta. Jednostavno, Brun i Grant su nepotrebno forsirali, a gostujući igrači uhvaćene lopte uredno spremali u koš Splita.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Batina (14), Brun i Shannon (12), dok su strijelce Partizana predvodili Veličković (13), te Vesely, Tepić i Rašković (11).