James uz bok Wiltu Chamberlainu, Miami izjednačio

• Autor: D.K. / TS
  • 8.6.2012 11:40:54
  • 8.6.2012 9:20:00

Košarkaši Miami Heata uspjeli su osigurati sedmu, odlučujuću, utakmicu finala Istočne konferencije pobijedivši Boston 98:79 na krilima briljantnog LeBrona Jamesa

Spektakularnom igrom LeBron James je osigurao Miamiju sedmu utakmicu finala Istočne konferencije NBA lige. Heat je usred TD Gardena pobijedio Boston s 98:79 i u subotu će na svome parketu loviti veliki finale u kojem čeka Oklahoma City.

Nijedan čuvar u četvrtak nije imao rješenja za Jamesa koji je zaključio utakmicu s 45 koševa, 15 skokova i pet asistencija, uz šut iz igre 19-26. Ostao je samo četiri poena prekratak za osobnim rekordom u doigravanju, ali je i postao i prvi igrač nakon legendarnog Kareema Abdul-Jabbara koji je u osam uzastopnih utakmica protiv Celticsa u play-offu ubacio najmanje 25 koševa.

LeBronovih 45 poena i 15 skokova i pet asistencija u play-off utakmicama nadmašio je jedino veliki Wilt Chamberlain davne 1964. godine. Na ovako savršenu utakmicu čekali smo punih 48 godina.

'U ovakvom okruženju želite odigrati veliku utakmicu. Htio sam pomoći suigračima. Ovo je bila utakmica koja je trebala pokazati imamo li petlje i lijepo je vidjeti da smo bili sposobni vratiti se nakon poraza kod kuće u petoj utakmici', naglasio je junak dvoboja.

Jamesa je nahvalio i njegov suigrač Dwyane Wade.

'Odigrao je nevjerojatno dobro. Nikad ga nisam u životu vidio tako fokusiranog kao sada, i to od prve minute'.

Dvaput je James kao član Clevelanda ispadao u doigravanju od Celticsa. U četvrtak je pokazao koliko silno želi da mu se isto ne ponovi i u dresu Miamija. Već do poluvremena je ubacio 30 koševa i predvodio Heat do vodstva 55-42 koje gostima nije bilo teško sačuvati, pa i povećati do kraja. Inače, rekord po broju poena u jednom poluvremenu u utakmicama doigravanja drži Eric Floyd koji je 1987. ubacio 39 koševa za Golden State protiv LA Lakersa.

Pored raspoloženog Jamesa, Miamiju u četvrtak praktički nije trebao nitko drugi, tako da je još samo Dwyane Wade ubilježio dvoznamenkasti broj koševa (17). Rajon Rondo je s 21 poenom i deset asistencija još jednom bio najbolji kod Bostona, ali ovom prigodom od toga nije bilo koristi. Loš dan Celticsa pokazuje i podatak o tek jednoj ubačenoj trici iz 14 pokušaja.