POVRATAK DINASTIJE

Boston bacio rukavicu Miamiju i 'kralju Jamesu'

02.06.2012 u 09:42

Na isti način na koji je Oklahoma City smanjio u finalu Zapada NBA lige protiv San Antonija u finalnoj seriji na 2-1, tako je Boston u finalu Istoka dobio treću utakmicu (101:91) protiv Miamija i smanjio na 2-1

Nakon što je Miami dobio svoje dvije domaće utakmice (ona druga je bila dramatična, jer je Heat slavio nakon produžetka), tako su i igrači Bostona obranili domaći parket, i to na uvjerljiv način. Dobili su 101:91, makar su tijekom utakmice imali i prednost veću od dvadeset poena razlike (točnije +24!).

Prva četvrtina je donijela ritam igre koš na koš, Miami je poveo 28:22, James je ubacio 16 koševa u manje od 10 minuta i tada su stali. Boston je nakon uvodnih 12 minuta vodio 30:28, a serija Bostona zaustavila se na 15:0. Miami je upao u crnu rupu i kasnije će se pokazati da je to presudilo. Imao je seriju od devet uzastopno promašenih napada i Boston je na poluvrijeme otišao s prednošću 55:42.

Obrana Bostona je funkcionirala sjajno i osim povremenih bljeskova LeBrona Jamesa (34 poena, osam skokova i pet dodavanja), nitko drugi se nije naigrao u njoj. Recimo da je prilično podbacio Dwyane Wade koji je završio ogled sa 18 poena.

S druge strane, Boston je u napadačkom smislu odigrao jako dobro. Imala je domaća momčad šut iz igre čak 50 posto, a i ogromna prednost je stvorena u skokovima u kojima je Boston dominirao (44-32). Najbolji je opet bio Rajon Rondo sa 21 poenom, 10 asistencija i šest skokova te nekoliko sjajnih poteza (video sve govori!). Motivirani 36-godišnji Kevin Garnett je dodao 24 uz 11 skokova, a godinu dana mlađi Paul Pierce 23 uz po četiri skoka i asistencije.

'Oni brane prednost domaćeg parketa, a za nekoliko dana mi ćemo raditi isto', optimistično je kazao Rondo uoči četvrte utakmice, za koju je očito uvjeren da je Boston ne može izgubiti.

Tijekom treće četvrtine Boston je otišao na 24 poena razlike te je mogao lagano odigrati zadnju četvrtinu u kojoj je Miami ublažio poraz na konačnih -10 (Miami je imao napad kod -8, ali su uprskao). Četvrta se utakmica, opet u Bostonu, igra se u nedjelju navečer.

Boston vs. Miami - TOP 5 akcija

NBA doigravanje, finale Istoka (treća utakmica):

Boston - Miami 101-91 (Rondo 21p, 6s, 10a, Garnett 24p, 11s / James 34p, 8s, 5a)

Miami vodi u seriji 2-1