PLANINIĆ BEZ TROFEJA

Panathinaikos po peti puta na krovu Europe

03.05.2009 u 22:36

Košarkaši grčkog Panathinaikosa po peti put u povijesti osvojili su naslov prvaka Europe. U finalnom susretu završnog turnira četvorice najboljih Panathinaikos je Berlinu pred 13.000 gledatelja pobijedio branitelja naslova CSKA 73:71

Pao je sjajno otvorio utakmicu. Nakon prve dionice imao je pet koševa viška, a na poluvremenu čak 20 koševa prednosti (48:28). CSKA se vratio u igru u trećoj četvrtini koju je dobio s deset koševa viška, a u samoj završnici utakmice imao je i priliku za pobjedu, no Šiškausak je promašio tricu za pobjedu.

Najefikasniji igraču u pobjedničkim redovima bili su Antonis Fotsis (13), Vassilis Spanoulis (13) i Šarunas Jaskevicius (10), dok su ruski sastav predvodili J.R. Holden (14), Ramunas Šiškauskas (13) i Trajan Langdon 813). Hrvatski reprezentativac Zoran Planinić odigrao je za CSKA 17 minuta i pritom pet koševa uz tri skoka i jednu asistenciju.

Pao je naslove prvaka Europe osvajao i 1996, 2000, 2002 i 2007. godine. Pet europskih naslova prvaka imaju i Varese te Maccabi, CSKA je bio šest puta najbolji, dok je rekorder Real Madrid s osam titula.