NBA play-off

Bryant odveo Lakerse do 2:0, Bullsi bez Rosea nemoćni

02.05.2012 u 09:43

LA Lakersi predvođeni sjajnim Kobeom Bryantom poveli su u seriji protiv Denvera 2:0, no u ostale dvije serije Istoka (Atlanta - Boston i Chicago - Philadelphia) rezultat je poravnat 1:1

U prvoj utakmici doigravanja bez ponajboljeg playmkaera NBA lige i prošlogodišnjeg MVP-a Derricka Rosea Chicago Bullsi izgubili su na svom parketu od Philadelphia 76ersa 109:92. Polufinalna je serija sada izjednačena na 1:1. Izjednačili su također i Boston Celticsi zahvaljujući sjajnom veteranu Paulu Pierceu u seriji protiv Atlanta Hawksa, dok su LA Lakersi na Zapadu poveli 2:0 protiv Denver Nuggetsa.

Kobe Bryant bio je najbolji strijelac, no playmaker Ramon Sessions zabio je koševe odluke pri pobjedi Lakersa u Los Angelesu nad Denver Nuggetsima 104:100, kojom je kalifornijski sastav poveo 2:0 u seriji. Imali su tijekom treće četvrtine igrači Mikea Browna i 19 koševa prednosti, no gosti su se tri minute prije kraja utakmice približili na minus četiri. U posljednje 74 sekunde Sessions je ubacio četiri poena i sačuvao domaćine neugodnih iznenađenja.

Bryant je ubacio 38 poena za pobjednike, a pratili su ga Andrew Bynum s 27 koševa i devet skokova te Pau Gasol s 13 koševa, deset skokova i pet asistencija.

'Mislim da smo jednostavno igrali bolje', kratko je nakon utakmice kazao Bryant.

'Teško im je igrati protiv nas jer imaju tri igrača koja stalno moraju udvajati', obrazložio je Bryant.

Dodajmo kako je ovo Bryantu bila 83. play-off utakmica u karijeri s 30 ili više koševa i trenutačno se nalazi ne drugom mjestu vječne ljestvice. Ispred njega je samo veliki Michael Jordan (109).

Playmaker gostiju Ty Lawson nakon očajnog prvog nastupa predvodio je goste s 25 koševa i sedam asistencija.

Derrick Rose završio je sezonu nakon teške ozljede koljena u prvoj utakmici. Bullsi su to očito teško podnijeli, te su u prvoj utakmici bez njega teško izgubili od 76ersa na svom parketu. Bilo je 109:92, a domaći su sastav gosti deklasirali u trećoj četvrtini dobivši je 36:14. U treću je dionicu igre Chicago ušao s osam koševa viška, a završio je s 13 minusa (83:69).

Jrue Holliday ubacio je 26 koševa uz sjajan šut iz igre (11:15), a Lou Williams dodao je 20. Bullse je s 21 košem i osam skokova predvodio Joakim Noah.

Bez Derricka Rosea, vrlo često ozljeđivanoga tijekom sezone, Bullsi su sada na omjeru 18:10.

Utakmicu večeri odigrao je Bostonov veteran Paul Pierce, koji je u Atlanti praktički sam nadigrao Hawkse za pobjedu Celticsa 87:80. Ubacio je 36 koševa uz 14 skokova za sastav Doca Riversa, koji je odigrao utakmicu bez Rajona Ronda (suspenzija) i Raya Allena (ozljeda). Obojica bi trebali biti spremni za treću utakmicu, prvu u Bostonu.

Hawksi su imali 11 koševa prednosti (65:54) pretkraj treće trećine, no desetak minuta kasnije već je bilo 79:72 za goste.

Kevin Garnett dodao je za pobjednike 15 koševa uz 12 skokova, dok je Joe Johnson bio najbolji kod domaćih s 22 koša.

Sva tri treća dvoboja isti će suparnici odigrati u petak.

NBA doigravanje, utorak:

Istočna konferencija:

Atlanta - Boston 80-87 (Johnson 22k, 4s, 5a / Pierce 36k, 14s, 4a), 1-1 u seriji

Chicago - Philadelphia 92-109 (Noah 21k, 8s, 5a / Holliday 26k, 6a), 1-1 u seriji

Zapadna konferencija:

LA Lakers - Denver 104-100 (Bryant 38, 4s / Lawson 25k, 7a), 2-0 vode LA Lakersi u seriji