LIGA ZA PRVAKA

Cedevita se ipak provukla u Zadru

23.04.2012 u 22:09

Košarkaši Cedevite došli su do tijesne pobjede u Zadru 73:71 zahvaljujući lošoj igri domaćina u trećoj četvrtini momčad trenera Anzulovića ubilježila je novu pobjedu

Momčad Cedevite u 11. kolu Lige za prvaka uspjela je isprati gorak okus nakon poraza od Cibone u prošlom kolu. Igrači trenera Anzulovića uspjeli su slaviti kod uvijek neugodnog Zadra 73:71. Zadrani su jako dobro odigrali drugu četvrtinu u kojem su koševima Delaša otišli na 28:21 da bi do kraja poluvremena otišli na deset koševa prednosti (48:38).

Domaćini su izvrsno otvorili treću četvrtinu te otišli na 14 koševa prednosti, no tada Cedevita radi seriju od 10:0 da bi u posljednjoj četvrtini gosti iz Podsuseda potpuno preokrenuli rezultat. Posljednji trenuci utakmice bili su potpuno neizvjesni. Owens je košem odveo Cedevitu u vodstvo, a Zadrani do kraja nisu uspjeli postići koš.

Možda je pomogao i Emil Tedeschi koji se uoči početka drugog dijela spustio na parket i porazgovarao s igračima.

'Momčad je bila pod velikim stresom. Bolje da ništa ne govorim jer ne smijem', rekao je zagonetno trener Anzulović.

Kod domaćina najefikasniji su bili Vrbanc sa 21. košem te Ivanovim koji je ubacio 11 poena. Bilan je kod Cedevite bio najbolji strijelac sa 20 koševa.

Tko zna kako bi cijela priča završila da je kojim slučajem Zadar slavio te da je u nastavku sezone Cedevita ostala bez doigravanja.