SEDAM OD SEADM

Cibona nezaustavljiva, Zagrebu 'visi' ABA liga!

10.04.2012 u 21:03

Košarkaši Cibone 'vratili' su se iz Trnskog pod Toranj sa sedmom uzastopnom pobjedom u Ligi za prvaka. 'Vukovi' su sa 85:71 svladali 'mrave', inaće aktualne hrvatske prvake

Košarkaši Cibone nastavljaju svoj pobjednički niz u Ligi za prvaka. Pobjedom nad Zagrebom u Trnskom 85:71 ostali su stopostotni te imaju omjer 7-0! Mravi su na polovici borbe za prvaka Hrvatske upisali četvrti poraz i u preostalih sedam kola nemaju pravo na kiks misle li izboriti polufinale, odnosno igranje u regionalnoj ligi sljedeće sezone.

Cibose su vodili Barbour sa 18 koševa, Zubčić je dodao 14, a Rudež i Wright po 12 s tim da je Amerikanac upisao sedam asistencija. Najbolji u porazu Brajkovićeve momčadi bili su kapetan Simon sa 16 koševa, a Dario Šarić u 32 minute igre upisao ih je 13.

'Mislim da smo dobro otvorili oba poluvremena gdje je Zubčić dao ekstra kvalitetu bez obzira na malu minutažu. Imali smo faze jako dobre igre, dobre obrane, ali i dijelove u kojima smo griješili. Idemo dalje u domaćem prvenstvu, bez poraza', rekao je trener 'vukova' Jasmin Repeša

Zagreb CO – Cibona 71:85 (15:25, 17:21, 18:18, 21:21)

Cibona: Suton 2, Zubčić 14, Barbour 18, Rudež 12, Marčinković 7, Rozić 0, Hampl 0, Žižić 11, Arapović 0, El-Amin 5, Wright 12, Kovačević 4.
Zagreb CO: Mašić 8, Halilović 0, Simon 16, Babić 4, Morović 5, Novačić 0, Markota 11, Rančić 10, Mavra 0, Ožbolt 4, Rikić 0, Šarić 13.

U drugom susretu igranom u utorak Cedevita je kao gost u Bedekovčini svladala Zabok sa 103:91 (42-46) iako je gubila na poluvremenu.