ACB LIGA

Luka Žorić nikad bolji ali Unicaja izgubila

08.04.2012 u 16:06

Iako su nakon prvog poluvremena imali jedan poen prednosti, košarkaši Unicaje izgubili su kao domaćini pred 7.500 navijača od Manrese s 15 koševa razlike, 96:81 u 28. kolu španjolskog prvenstva

U momčadi iz Malage je sjajno odigrao hrvatski reprezentativac Luka Žorić, koji je s 24 koša u nepune 33 minute na parketu bio najbolji strijelac utakmice. Gađao je 11-12 iz igre i 2-4 iz slobodnih bacanja. Dodao je 7 skokova, opet najviše na utakmici, dvije asistencije, te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

Hrvoje Perić je upisao samo 8 minuta na parketu. Ubacio je dva poena (1-3 za dva, 0-1 za tri), uz tri skoka i jednu osvojenu loptu.

Unicaji je ovo bio sedmi poraz u zadnjih osam utakmica u prvenstvu. Na ljestvici je deseta s omjerom 14-14.

U domaćoj pobjedi Bilbao Basketa protiv Blusens Monbusa, naš Marko Banić je cijelu utakmicu ostao na klupi baskijske momčadi.

Bilbao je stigao do omjera 16-12 na šestoj poziciji. Isti omjer imaju i četvrta Valencia Velimira Perasovića, koja je u subotu deklasirala Joventut 90:67, odnosno Lagun Aro, koji je u nedjelju izgubio kao domaćin od Murcije sa 71-67. Vodeća Barcelona ima 22 pobjede, Real Madrid jednu manje, a Caja Laboral je na omjeru 19-8.