I DALJE NEPORAŽENA

Cibona preokretom trijumfirala u Zadru

03.04.2012 u 21:34

Utakmica 5. kola Lige za prvaka između Zadra i Cibone završila je pobjedom Cibone 84:74 (18:11, 17:24, 12:32, 27:17)

Nakon početnog vodstva Cibone u prvim minutama utakmice, uslijedila je odlična serija domaćih košarkaša koji su nakon deset minuta imali prednost od sedam poena (18:11). U drugoj četvrtini Zadrani su još povećali prednost i u 12. minuti susreta čak došli do vodstva od +14 (25:11). Ipak, 'cibosi' su uspjeli smanjiti zaostatak, a onda i sustići domaćine, pa je rezultat na poluvremenu bio poravnat (35:35).

U drugom poluvremenu 'vukovi' su se razigrali i rezultat okrenuli na svoju stranu. Do kraja treće četvrtine stekli su ogromnu prednost od 20 poena (47:67) i na kraju zasluženo pobijedili sa 10 koševa prednosti. U Zadar je nakon dugo vremena doputovala i grupa Ciboninih vjernih navijača koja je tijekom cijele utakmice glasno bodrila svoje košarkaše.

Kod Cibone je Antwain Barbour postigao najviše, 18 poena. Goran Suton postigao je 14 poena uz četiri skoka, a El-Amin i Rudež postigli su po 12 poena.

Za domaćine je Goran Vrbanc postigao 18 poena, a dvoznamenkasti broj poena postigli su i Ivanov (15) i Reed (13).