Cibona izgubila u posljednjim sekundama

• Autor: D.K.
  • 4.12.2008 22:13:02
  • 4.12.2008 22:12:41

Košarkaši Cibone poraženi su u Tel Avivu od Maccabija 88:83 u šestom kolu Eurolige. 'Vukovi' su odigrali odličnu utakmicu u kojoj su do samog kraja imali priliku pobijediti, no 'cibosima' nisu ušli neki šutevi te su na kraju pretrpjeli drugi poraz

U izuzetno neizvjesnoj i tvrdoj utakmici u Nokia Areni, 'vukovi' su ipak priznati Maccabiju da su bili bolji. 'Vukovi' su dosta loše otvorili utakmicu, što su domaćini iskoristili te nakon prvih deset minuta su imali deset poena prednosti (29:19). No, od tog trenutka igrači trenera Perasovića zbijaju redove te zahvaljujući prvenstveno Vukušiću uspijevaju topiti prednost Maccabija te na poluvrijeme smanjiti na prihvatljivih 45:42 za domaćine.

Nastavak je donio kontinuitet dobre igre Cibone koja se svakom minutom sve više rezultatski približavala izraelskom predstavniku da bi u 31. minuti Prkačin prvi puta na utakmici donio egal (69:69).

Slijedile su minute u kojima su igrači trenera Perasovića dominirali te u jednom trenutku i vodili 73:69, ali nakon toga dolazi pad u kojem hrvatski klub nije iskoristio pet uzastopnih napada te tako umjesto da dokrajči Maccabi, vratio ih u igru.

Pri rezultatu 86:83 za Maccabi pet sekundi prije kraja Calloway je promašio tricu za izjednačenje, dok je Burstein pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 88:83.

Najefikasniji u momčadi Cibone bili su Vedran Vukušić sa 18, te Nikola Prkačin i Davor Kus sa po 15 koševa, dok su Maccabi predvodili Lior Eliyahu sa 24 i Marcus Brown sa 19 poena.
Nakon šest kola Cibona ima četiri pobjede i dva poraza, a Maccabi po tri pobjede i poraza.